5 patarimai, kaip prižiūrėti subalansuoto vėdinimo sistemas

„Flexit“ rekuperatoriai nereikalauja daug priežiūros, tačiau tai, ką reikia padaryti, vis tiek – labai svarbu, kad vėdinimo įrenginys veiktų kuo efektyviau ir būtų užtikrintas geras, sveikas patalpų mikroklimatas.

Filtrų keitimas bent kartą per metus

Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai išvalo orą, patenkantį į namus, pašalindami kenksmingas dulkes, tokias kaip žiedadulkės, bakterijos ir kitos organinės bei neorganinės medžiagos.

Kai filtrai tampa nešvarūs, juose gali būti nemalonių ir kenksmingų dalelių. Naujas ir švarus filtras padeda lengviau pašalinti drėgmę iš drėgnų patalpų ir sumažina bakterijų riziką. Reguliarus filtro keitimas taip pat svarbus įrenginio eksploatavimo trukmei. Todėl svarbiausias darbas, kurį galite atlikti dėl vėdinimo sistemos, yra filtrą keisti bent kartą per metus. Vietose, kuriose daug dulkių ir užterštumo, gali tekti keisti filtrą du kartus per metus.

ranka ištraukia originalų panelinį filtrą iš Flexit gaminamo rotacinio rekuperatoriaus Nordic

Vėdinimo įrenginio negalima naudoti be filtro. Rekomenduojame visada naudoti originalius filtrus, kad įrenginys veiktų taip, kaip turėtų. Kad būtų taikoma garantija Flexit rekuperatoriams, turi būti naudojami originalūs Flexit filtrai. Su garantijos sąlygomis galite susipažinti čia >>

Kairėje - naujas, švarus rekuperatoriaus Nordic filtras, dešinėje - senas, naudotas filtras, kuris filtruoja ištraukiamą iš patalpų orą
Naujas filtras ir senas, naudotas filtras, kuris filtruoja ištraukiamą iš patalpų orą prieš jam patenkant į įrenginį ir toliau pašalinamą iš namų.
Kairėje - naujas, švarus rekuperatoriaus Nordic filtras, dešinėje - senas, naudotas filtras, kuris filtruoja tiekiamą lauko orą
Naujas filtras ir senas, naudotas filtras, kuris filtruoja tiekiamą lauko orą prieš jam patenkant į įrenginį ir toliau į namus.

Plafonų valymas

Nešvarūs plafonai, kurie neveikia taip, kaip turėtų, gali trukdyti pašalinti perteklinę drėgmę namuose ir padidinti rekuperatoriaus ventiliatorių apkrovą ir taip sutrumpinti įrenginio tarnavimo laiką.
Ištraukiamo ir tiekiamo oro plafonus reikia reguliariai valyti, kad neliktų dulkių, prilipusių prie plafono išorės ir aplink lubas.

Rekomenduojame valyti plafoną ir aplink jo išorę drėgnu skudurėliu ir švelniu muiluotu vandeniu. Būkite atsargūs ir neužsukite paties plafono, nes tai pakeis oro srautą.

Kairėje - švarus oro plafonas, dešinėje - nešvarus oro plafonas
Švarus plafonas (kairėje) ir nešvarus (dešinėje).

„Suodžių dėmės“

Gana dažna problema yra ta, kad aplink oro plafonus gali susidaryti dėmės, kurios atrodo kaip savotiškos „suodžių dėmės“. Tai gali įvykti judant orui ir aplink plafoną susidarant statinei įtampai, kuri pritraukia dulkes iš aplinkos.

Valant aplink plafonus su tokio tipo dėmėmis, rekomenduojame nenaudoti vandens tiesiogiai. Pirmiausia naudokite dulkių siurblį, o tada – vandenį. Jei dulkėse yra šiek tiek riebalų, jie ištraukiami į lubas.

Prevencinės priemonės nuo „suodžių dėmių“

  • Reguliariai siurbkite ir valykite dulkes, kad kambario ore būtų juo mažesnis dulkių kiekis
  • Venkite per daug dūmų iš žvakių ir tabako dūmų. Tai yra blogiausias nuosėdų šaltinis aplink ištraukimo plafoną.
  • Oro ir lubų/sienų temperatūros skirtumai turi būti kuo mažesni.

Ortakių valymas

Net jei išvalėte plafonų išorę ir aplink juos, šalia ištraukiamo oro plafonų esančiuose ortakiuose gali susikaupti nešvarumų ir dulkių. Tada reikia šiek tiek kruopštesnio valymo.

Pradžioje išjunkite rekuperatorių, kad dulkės nepatektų toliau į ortakį. Ištraukdami plafoną, stenkitės nesukti paties vožtuvo, kad nepakeistumėt jo apsukų skaičiaus, o tuo pačiu ir oro srauto. Ištraukus iš lubų arba sienos plafoną, ortakio vidaus valymui galite naudokite dulkių siurblį su baldų šepetėliu. Didžioji nešvarumų dalis nusėda per pirmąjį metrą ortakio viduje. Jei nešvarumų yra daug arba toliau ortakiuose, pagalbos galima kreiptis į ortakių valymo paslaugą siūlančias įmones.

Popieriaus testas

Jei pastebėsite, kad ištraukiamas oras pvz. vonios kambaryje neveikia tinkamai net išvalius ištraukiamo oro plafoną ir ortakį, reikėtų pasitikrinti ar vonios kambaryje pakanka tiekiamo oro.

Jei vis dar nesate tikri, ar vėdinimas veikia tinkamai, galite išbandyti „popieriaus testą“. Norėdami tai padaryti, šalia plafono palaikykite tualetinio popieriaus gabalėlį. Jei popierius pats pakimba, kai jį atleidžiate, vadinasi, oro ištraukimas veikia tinkamai. Jei popierius nukrenta, galite būti tikri, kad kažkas ortakių sistemoje užsikimšę arba sugedę.

Popierius prilipęs prie plafono - oro ištraukimas veikia gerai

Norint užtikrinti būtiną vėdinimo įrenginio valymą ir priežiūrą, rekomenduojame laikytis su įrenginiu susijusių naudojimo instrukcijų. Visuose Flexit įrenginiuose vartotojo vadovo gale rasite atskirą priežiūros formą.

Daugiau straipsnių

moteris valdymo pultelyje reguliuoja rekuperatoriaus greitį

Energijos taupymo patarimai turintiems vėdinimo sistemas

Patarimai, kaip užtikrinti, kad jūsų rekuperatorius veiktų optimaliai ir efektyviai.
Moteris siurbia su centriniu vakuuminiu siurbliu namus, o sūnus žaidžia su šunim

Valymo patarimai geresniam patalpų klimatui

Gera švara svarbi ir patalpų klimatui, ir savijautai.