Energijos taupymo patarimai turintiems vėdinimo sistemas

Dabar daug dėmesio skiriama elektros kainoms ir daugelis žmonių klausia, ką jie gali padaryti, kad taupytų elektrą. Kalbant apie jūsų vėdinimo įrenginį, galite patikrinti keletą dalykų, kad įsitikintumėte, jog jis veiktų kuo optimaliau ir efektyviau.

Vėdinimo įrenginys nėra skirtas būstui šildyti, o turi užtikrinti gryno oro tiekimą ir pašalinti iš namų drėgmę, blogus kvapus ir užterštą orą. Šildymui ekonomiškiau naudoti kitus sprendimus.

Patarimai ir rekomendacijos

 • Kai namuose nieko nėra, vėdinimą galite sumažinti iki minimumo (bet jo visiškai neišjungti).
 • Svarbu naudoti originalius „Flexit“ filtrus. Jei naudojate ne originalų „Flexit“ filtrą, o kitą filtrą, nėra garantijos, kad vėdinimo įrenginys veiks taip, kaip turėtų. Nors kitų prekių ženklų filtrai atrodo panašiai ir turi tokius pat matmenis kaip ir „Flexit“ filtrai, jų charakteristikos skiriasi. Didžioji dalis dalelių lauko ore yra labai mažos, o būtent šios dalelės labiausiai kenkia mūsų sveikatai.
 • Taip pat patikrinkite, ar neužsikimšę vėdinimo įrenginio filtrai. Užsikimšę filtrai gali sumažinti šilumos atgavimą rekuperatoriuje ir sukelti drėgmės žalą. Pas mus galite lengvai užsisakyti naujus filtrus .
 • Patalpoje rekomenduojama 20 laipsnių temperatūra, tačiau dažnai ji gali šiek tiek skirtis įvairiose patalpose. Dažnai norime, kad miegamajame būtų žemesnė temperatūra, o vonioje – šiek tiek šilčiau. Skaitykite daugiau apie tai, kaip temperatūra namuose veikia patalpų klimatą.
 • Jūsų vėdinimo įrenginio naudojimo instrukcijas rasite mūsų svetainėje.
 • Patikrinkite, ar plafonai ir ortakiai, ypač drėgnose patalpose, nėra užsikimšę ir juos reikia išvalyti. Perskaitykite mūsų penkis patarimus, kaip prižiūrėti subalansuoto vėdinimo sistemas.
 • Kai kas nors prausiasi duše, rekomenduojame padidinti vėdinimą.
 • Kai namuose daug žmonių, rekomenduojame padidinti vėdinimą.
 • Pastebėjus, kad vėdinimo nepakanka, o oras suvokiamas kaip blogas, rekomenduojame vėdinimą padidinti.
 • Jei ant langų ar veidrodžių yra drėgmės, rekomenduojame padidinti vėdinimą.
 • Jei namuose ilgai tvyro maisto kvapas – patikrinkite, ar neužsikimšęs riebalų filtras virtuvės gartraukyje ir padidinkite vėdinimą. Žr. patarimus, kaip valyti riebalų filtrus.
moteris valdymo pultelyje reguliuoja rekuperatoriaus greitį

Neišjunkite rekuperatoriaus

Atminkite, kad vėdinimo įrenginys turi užtikrinti gryno oro tiekimą ir pašalinti drėgmę bei užterštą orą. Namai, kuriuose yra subalansuotas vėdinimas su šilumos atgavimu, dažnai yra sandarūs ir gerai izoliuoti, kad būtų taupoma energija šildant. Jei išjungsite vėdinimo įrenginį, vėdinimo kanaluose ir įrenginyje gali susidaryti kondensatas, gali kauptis perteklinė drėgmė, kuri gali sukelti brangiai kainuojančių problemų.

Daugiau straipsnių

ranka ištraukia originalų panelinį filtrą iš Flexit gaminamo rotacinio rekuperatoriaus Nordic

5 patarimai, kaip prižiūrėti subalansuoto vėdinimo sistemas

Flexit vėdinimo sistema nereikalauja daug priežiūros.
Moteris siurbia su centriniu vakuuminiu siurbliu namus, o sūnus žaidžia su šunim

Valymo patarimai geresniam patalpų klimatui

Gera švara svarbi ir patalpų klimatui, ir savijautai.