Filtras

Filtro keitimas yra investicija į sveiką patalpų klimatą. Čia rasite atsakymus, kodėl taip svarbu keisti failus ir kaip tai padaryti.

Kodėl taip svarbu pakeisti filtrą?

Pačiame filtre nėra kenksmingų medžiagų, tačiau nešvariame filtre gali būti nemalonių ir kenksmingų dalelių. Filtrai valo patalpų orą pašalindami kenksmingas smulkias dulkes, įskaitant žiedadulkes, bakterijas ir kitas organines bei neorganines medžiagas. 

Naujas filtras taip pat padeda lengviau pašalinti drėgmę iš drėgnų vietų, sumažėja bakterijų dauginimosi rizika. 
Filtrų tarnavimo laikas yra ribotas, todėl svarbu pakeisti filtrą vėdinimo įrenginyje, kai jis yra nešvarus. Tinkamas oro filtras leidžia vėdinimo įrenginiui veikti geriausiai ir užtikrina higienišką bei efektyvų veikimą.

Oras skirtas visiems, bet ne visiems yra vienodas

Nors kitų gamintojų filtrai yra tų pačių matmenų ir atrodo gana panašiai, jie neturi tų pačių savybių. Dauguma dalelių lauko ore yra labai mažos, tačiau būtent jos labiausiai kenkia mūsų sveikatai

Namo vėdinimo sistemoje naudojamas „Flexit“ PM1 filtras tiekiamam orui. PM1 klasės filtrai sulaiko daugiau nei 50% dalelių ir iki 1 μm, t. y. mažų dalelių, tokių kaip virusai, nanodalelės ir automobilių dujos. Jis taip pat sustabdo didesnes daleles, tokias kaip bakterijos, grybai ir žiedadulkės.

Kaip dažnai reikia keisti filtrą?

Kaip dažnai keisti filtrą priklauso nuo tos vietos oro užterštumo lygio. Paprastai tariant, filtrą reikėtų keisti kartą per metus, geriausia rudenį (po žiedadulkių sezono). Teritorijose, kuriose daug dalelių ir užterštumo, filtrus reikėtų keisti pavasarį ir rudenį.

Vėdinimo įrenginio negalima naudoti be filtro. Svarbu visada naudoti originalius Flexit filtrus. 
Jei naudojate ne originalų Flexit filtrą, tai nėra garantijos, kad vėdinimo įrenginys veiks taip, kaip turėtų, o Flexit neatsako už jokius gedimus.
Užsiteršę filtrai gali sumažinti šilumos atgavimą vėdinimo įrenginyje ir sukelti drėgmės žalą. 
Atkreipkite dėmesį, kad naudojant filtrus, kurie nėra originalūs Flexit filtrai, pretenzijos dėl garantijos gali būti atmestos. Priedų sąraše patikrinkite, ar naudojamas tinkamas filtras.

Daugiau straipsnių