Jubiliejiniai metai: 50 vėdinimo ir patalpų mikroklimato metų

Mes, Flexit, didžiuojamės ir džiaugiamės galėdami švęsti 50 metų jubiliejų! 1974 m. rugpjūčio 19 d. Finn ir Anne-Marie Martinsen įkūrė šeimos verslą įprastose tam laikui patalpose Ørje, pavadinimu Finn Martinsen AS. Įmonė išsiplėtė ir dabar joje dirba 270 darbuotojų Norvegijoje ir Švedijoje, o jos apyvarta siekia apie 800 mln. NOK.

Ankstyvosios inovacijos ir augimas

Septintajame dešimtmetyje Finn Martinsen pastebėjo, kad reikia vėdinti namus, ir verslo idėja iš pradžių buvo pagrįsta plastikinių ir aliumininių ventiliacijos angų serija. Įmonė augo ir Finn prireikė daugiau vietos. Todėl buvo pastatytos naujos ir nuosavos patalpos, kuriose ir šiandien tebėra įsikūrusi „Flexit“ Ørje mieste, Norvegijoje. Jie taip pat pradėjo gaminti pačių sukonstruotus lanksčius aliuminius ortakius, kurie greitai sulaukė sėkmės. Sėkmės veiksnys buvo ortakių suspaudimas, kuris sumažino transportavimo išlaidas ir supaprastino tvarkymą statybvietėse.

Galiausiai prireikė geresnių vėdinimo sprendimų, kurie veiksmingai pašalintų drėgną ir užterštą orą. „Flexit“ sukūrė ištraukiamojo oro sistemas, kurios buvo suprojektuotos, pritaikytos ir supakuotos kiekvienam namui. Vėlesniais metais asortimentas buvo išplėstas, įtraukiant gartraukius, pačių sukurtus ventiliatorius, o vėliau ir centrinius dulkių siurblius. Iš pradžių gaminiai buvo parduodami per didmenininkus, prekiaujančius statybinėmis medžiagomis, o pirmasis klientas buvo „Norgros“ (dabar „Byggmakker“). Darbuotojų skaičius didėjo, o pardavėjai važinėjo po Norvegiją ir priiminėjo užsakymus, kurie buvo fiksuojami popieriuje ir po kelionės pateikiami registruoti. Įdomu tai, kad vienas iš pardavėjų neturėjo vairuotojo pažymėjimo ir kartu su Hurtigruta vyko pas klientus Norvegijos pakrante.

Finn-Anne Mari-1951 m.-nuotrauka

Prisitaikymas prie naujų energijos poreikių ir rinkų plėtra

Dešimtajame dešimtmetyje valdžios institucijos nustatė reikalavimus, kad nauji namai sunaudotų mažiau energijos. Buvo sukurti vėdinimo įrenginiai su rekuperacija, kuriuose ištraukiamo oro šiluma buvo panaudojama tiekiamam orui pašildyti, o rekuperacinės vėdinimo sistemos ilgainiui tapo norma. Perėjimas prie subalansuoto vėdinimo su šilumos atgavimu padidino vienos parduotos sistemos vertę ir kompensavo didžiąją dalį rinkos nuosmukio per finansų krizę 1990-ųjų pabaigoje.

Kai 1994 m. Finn mirė, verslą perėmė ir jam vadovavo sūnūs Pål ir Alf. Iš pirmaujančios pozicijos Norvegijoje, namų vėdinimo įrenginių rinka buvo išplėsta ir apėmė Švediją bei Suomiją. Be to, jie pradėjo eksportuoti į keletą kitų Europos šalių.

Alf ir Pål Martinsen nuotrauka

Nuo paprastų oro vožtuvų iki pažangių patalpų mikroklimato sistemų

Per 50 metų įvyko daug įdomių dalykų. Nuo paprastų vožtuvų pereita prie modernios centrinio mikroklimato sistemos „EcoNordic“, kuri apima ir subalansuotą vėdinimą, ir oro/vandens šilumos siurblį. Produktai išbandyti mūsų pačių laboratorijoje, kad atlaikytų atšiaurų Šiaurės šalių klimatą.

Prekės ženklas „Flexit“ buvo atnaujintas pakeičiant šūkį „Švarus ir gaivus oras“ į „Geresnis patalpų mikroklimatas“. Mūsų gaminiai apima ne tik vėdinimą, bet ir šildymą bei karštą vandenį ir prisideda prie šilumos atgavimo ir energijos taupymo. Tai suteikia mums platesnę sritį, kurioje galime vystytis.

Be gaminių kūrimo, labai įdomūs pokyčiai vyksta skaitmeninių paslaugų srityje. Vyksta didelė statybos pramonės skaitmenizacija, kai visiems vertės grandinės dalyviams turi būti suteikta prieiga prie produktų duomenų, kad būtų supaprastintas ir užtikrintas ekologiškumas.

Pål Martinsen su skirtingu produktu skirtingu metu

Tvarus vystymasis ir žaliasis vėdinimas

Statybų pramonė turi iš esmės keistis, kad sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iš naujų ir esamų pastatų. „Flexit“ tikslas – prisidėti prie to, kad mūsų produktai padėtų sukurti gerą patalpų mikroklimatą tausojančiu energiją ir aplinką būdu. Iš mūsų, kaip rinkos lyderio, tikimasi, kad būsime priešakyje. Dėl to turime nuolat dėti šiek tiek daugiau pastangų, kad klientams pasiūlytume gerų sprendimų ir ne mažiau svarbu sutelkti dėmesį į tai, kad žmonėms būtų užtikrintas geresnis patalpų mikroklimatas, užtikrinantis gerą sveikatą ir geresnę gyvenimo kokybę.

Šeimos palikimas tęsiasi: „Flexit“ įsipareigojimai ir inovacijos

Šiandien „Flexit“ priklauso Pål Martinsen vaikams, o verslas tęsiamas Finn dvasia. Šiandien „Flexit“ komandą sudaro 270 žmonių, kurie yra didžiausias ir svarbiausias „Flexit“ turtas. Turime keletą darbuotojų, kurie su mumis dirba jau daug metų, kurie parodė didelį lojalumą, atsidavimą ir yra puikus įkvėpimas jaunajai kartai. Pastaraisiais metais prie „Flexit“ prisijungė daug naujų ir talentingų darbuotojų. Žmonių su naujais įgūdžiais ir naujomis idėjomis. Visi esame įsipareigoję laikytis pagrindinių mūsų vertybių: patikimumo, veiksmingumo, novatoriškumo ir rūpestingumo.

Minint 50 metų jubiliejų, „Flexit“ dėkoja visiems darbuotojams, sukūrusiems įmonę tokią, kokia ji yra, savininkams, investuojantiems ir tikintiems darbuotojais bei galiausiai visiems klientams už gražų, sėkmingą bendradarbiavimą. Ši šventė – tai ne tik galimybė atsigręžti į tai, ką pasiekėme, bet ir galimybė pažvelgti į ateinančių metų naujoves ir galimybes.

P. S. Šią įkvėpiančią įmonės sėkmės istoriją į lietuvių kalbą išvertė ir adaptavo NIT, nuo 2002 m. atstovaujanti Flexit Lietuvoje. Linkime partneriui ir toliau augti, rūpinantis tvariais namo mikroklimato sprendimais, pritaikytais Šiaurės ir Baltijos šalims.

Daugiau straipsnių

Nordic-su-dregmes-jutikliu

Rekuperatoriai su drėgmės jutikliu

Nuo šiol visi Flexit Nordic modeliai standartiškai turi įmontuotą drėgmės jutiklį
Juodos spalvos ventiliatorius aukštai sienoje šalia lango

Juodi gaminiai

Nauji juodi gaminiai, atitinkantys spalvų tendencijas