Valymo patarimai geresniam patalpų klimatui

Gera švara svarbi ir patalpų klimatui, ir savijautai.

Dulkės gali sukelti kvėpavimo sutrikimus

Dulkių dalelės gali dirginti ir sukelti nosies, gerklės ir kvėpavimo takų gleivinės uždegimą. Kai kuriems gali pasireikšti gleivinės sausumas, padidėti gleivių gamyba, užgulta, sudirgusi nosis ir atsirasti kosulys.

Dulkėse dažnai būna cheminių medžiagų iš pastato ar lauko oro arba gyvūnų ir augalų alergenų (žiedadulkių).
Tai gali sukelti padidėjusį uždegimą arba alergijos/astmos priepuolius. Žmonės, sergantys astma, alergijomis ar kitomis padidėjusio jautrumo ligomis, bus ypač jautrūs kietosioms dalelėms.

Šiek tiek dulkių, žinoma, nėra pavojinga, tačiau laikui bėgant turėtumėte atkreipti dėmesį į problemą. Žmonės, sergantys padidėjusio jautrumo ligomis, yra lengviau pažeidžiami, tačiau net ir visiškai sveiki žmonės gali turėti reakcijų.

Moteris siurbia su centriniu vakuuminiu siurbliu namus, o sūnus žaidžia su šunim

Maistas ir jo kvapas

Visuose namuose turi būti geras gartraukis virš viryklės, kad maisto gaminimo metu kvapas, drėgmė ir riebalai iš virtuvės nepakliūtų į kitas namų dalis. Kai maistas namuose jaučiamas dar ilgai po gaminimo, tai ženklas, kad virtuvės vėdinimas neveikia tinkamai. Geras gartraukis turi pagal poreikį pritaikyto galingumo ventiliatorių, kurio greitį galima reguliuoti.

Gartraukis turi turėti riebalų filtrą, kuris neleidžia riebalams patekti į gartraukį ir nusėsti ortakyje. Nepamirškite reguliariai valyti riebalų filtro, kad jis neužsikimštų. Daugumą naujų riebalų filtrų galima plauti indaplovėje. Taip pat atminkite, kad gartraukiui kokybiškai veikti reikia pakankamai tiekiamo oro. Esant blogam ištraukimui dėl per mažo tiekiamo oro kiekio, tai galima išspręsti atidarius sieninius vožtuvus ir langų orlaides. Šiuolaikiniai Flexit vėdinimo įrenginiai turi priedus, kuriuos galima prijungti prie gartraukio, kad vėdinimo įrenginys padidintų oro tiekimą, kai naudojamas gartraukis. Dažnai valykite virtuvinio ventiliatoriaus/gartraukio riebalų filtrą.

Į ką reikėtų atsižvelgti?

Venkite pernelyg aukštų temperatūrų patalpose, nes šildant patalpų orą dulkės išdžiūsta ir sustingsta. Reguliarus patalpų valymas padeda išvengti alerginių sveikatos problemų. Atminkite, kad žiedadulkių sezono metu ir žiemą reikia dažniau valyti.

Vėdinimo sistemos turi būti reguliariai valomos. Visi filtrai vėdinimo įrenginyje turėtų būti keičiami kasmet, geriausia vėlyvą rudenį. Jei namas yra vietovėje, kurioje daug užterštumo, filtrą reikėtų keisti dažniau. Jei esate alergiškas žiedadulkėms, filtrą turėtumėte pakeisti tiek prieš žiedadulkių sezoną, tiek po jo.

Centrinis dulkių siurblys efektyviai pašalina dulkes ir sukuria ypač gerą patalpų klimatą, nes kenksmingos smulkios dulkės išpučiamos iš namų. Be to, centrinis dulkių siurblys yra tylus. Skaitykite daugiau apie Flexit centrinius dulkių siurblius.

Daugiau straipsnių

moteris valdymo pultelyje reguliuoja rekuperatoriaus greitį

Energijos taupymo patarimai turintiems vėdinimo sistemas

Patarimai, kaip užtikrinti, kad jūsų rekuperatorius veiktų optimaliai ir efektyviai.
ranka ištraukia originalų panelinį filtrą iš Flexit gaminamo rotacinio rekuperatoriaus Nordic

5 patarimai, kaip prižiūrėti subalansuoto vėdinimo sistemas

Flexit vėdinimo sistema nereikalauja daug priežiūros.