Natūralus vėdinimas

Natūralus vėdinimas yra seniausia vėdinimo forma, kuri paplitusi namuose, pastatytuose iki 1970 m. Toks vėdinimas yra pagrįstas karštu ir drėgnu oru, natūraliai kylančiu per ortakius iš vonios ir drėgnų patalpų, o tai savo ruožtu reiškia, kad šviežias oras yra įtraukiamas per šviežio oro vožtuvus.

Senesniuose namuose oras dažnai patekdavo pro nesandarias sienas ir langus. Paprastai kalbant, savaiminė trauka veikia prastai ir priklauso nuo temperatūrų skirtumų viduje ir išorėje. Kuo lauke vėsiau, tuo daugiau skersvėjų, todėl šaltuoju metų laiku per daug vėdinama, o šiltuoju – per mažai.

Renovacija taip pat gali turėti neigiamos įtakos senesniuose namuose su natūraliu vėdinimu. Pavyzdžiai – šilumos įrangos keitimas iš mazuto/malkų katilo į energiją taupančias sistemas, pvz. šilumos siurbliai. Nesant šilumos katilo/medžio katilo išmetamųjų dujų, sumažėja trauka kamine, taigi ir ventiliacija.

Nauji ir sandaresni langai, durys bei papildoma šiluminė pastato izoliacija yra veiksniai, turintys didelę įtaką natūraliam vėdinimui ir geram namų orui. Šios priemonės, be abejo, yra geros, nes užtikrina efektyvesnį energijos suvartojimą, tačiau būtina peržiūrėti vėdinimą.

Patarimas!

Miegamuosiuose, gyvenamuosiuose ir šeimos kambariuose įrenkite vėdinimo angas. Nykščio taisyklė – vienas vožtuvas 25 m2 gyvenamojo ploto.

Drėgnose patalpose savaiminę trauką reikia sustiprinti ventiliatoriais. Pasirinkite pastovaus veikimo ventiliatorių su savaime reguliuojama drėgmės kontrole drėgnose patalpose ir būsite tikri, kad pavojinga drėgmė visada bus ištraukiama.

Natūralaus namo vedinimo schema

Pavyzdys

Sprendimo vadovas 150 m2 vilai su keturiais miegamaisiais, svetaine ir dviem vonios kambariais:

6 šviežio oro vožtuvai:
po 1 kiekviename miegamajame ir 2 svetainėje
(1 25 m2 gyvenamojo ploto, t. y. 150 m2/25 = 6 šviežio oro vožtuvai)

2 ventiliatoriai su reguliuojama drėgme, po 1 kiekviename vonios kambaryje

Alternatyvūs sprendimai, kurie taip pat taupo energiją naudojant šilumą, gali būti mini rekuperatorių arba subalansuoto vėdinimo sistemos įrengimas.

Ar norite sužinoti daugiau? Skaitykite Flexit sprendimų vadovą: Kaip veikia vėdinimas >>

Daugiau straipsnių

subalansuoto namų vėdinimo schema

Subalansuotas vėdinimas

Subalansuotas vėdinimas yra viena iš labiausiai paplitusių vėdinimo formų naujuose namuose. Tai garantuoja gerą orą visose patalpose ir taupo energiją.
Namo mechaninės ištraukimo sistemos schema

Mechaninė ištraukimo ventiliacija

Įprasta mechaninio ištraukimo sistema yra centrinis ištraukimo ventiliatorius palėpėje, gaubte ant lubų arba spintelėje virš virtuvinio gaubto.