Subalansuotas vėdinimas

Subalansuotas vėdinimas yra viena iš labiausiai paplitusių vėdinimo formų naujuose namuose. Tai ne tik garantuoja gerą mikroklimatą visose patalpose, bet ir taupo energiją.

Nemažai žmonių, atnaujindami senesnius namus taip pat įsirengia subalansuotą vėdinimą, siekdami užtikrinti ir gerą patalpų klimatą ir sutaupyti pinigų efektyviai atgaunant šilumą.

Ką daro subalansuotas vėdinimas?

Subalansuotas vėdinimas atlieka dvi pagrindines funkcijas. Jis ištraukia panaudotą ir užterštą orą iš namų (ištraukiamas oras) ir tiekia į namus švarų, filtruotą ir tinkamos temperatūros orą (tiekiamas oras). Tai atliekama per dvi atskiras ortakių sistemas, viena skirta oro šalinimui, kita oro tiekimui. Ištraukimo ortakiai skirti drėgnam orui iš vonios, virtuvės, tualeto, skalbyklos ir kitų drėgnų patalpų šalinti. Tiekimo ortakiai tiekia tinkamos temperatūros, švarų ir šviežią orą į gyvenamasias erdves, tokias kaip svetainė, miegamasis ir biuras.

Kad vėdinimas veiktų namuose, oras turi cirkuliuoti net uždarius duris. Oro srautą tarp visų namų patalpų galima užtikrinti, pavyzdžiui, turint beslenkstes duris.

Vėdinimą galima pritaikyti pagal poreikį, prijungiant skirtingus jutiklius, pvz. drėgmės, judesio ir CO2 jutikliai.

namas su ortakiais, kurių skirtingos spalvos žymi skirtingus oro judėjimo tipus subalansuotame vėdinime
Nuotrauka: Ortakių iliustracija. Ištraukimo ortakiai (geltona spalva) pašalina panaudotą orą, o tiekimo ortakiai (raudona spalva) tiekia tinkamos temperatūros, švarų ir šviežią orą. Lauko oras į vėdinimo įrenginį tiekiamas mėlynu ortakiu, o oras, iš kurio šilumokaitis atgavo šilumą, paimamas iš vėdinimo įrenginio ir iš namų oranžiniu ortakiu.

Šilumos atgavimas

Iš namų ištraukiamo oro šiluma rotacinio šilumokaičio pagalba perduodama filtruojamam ir į namus tiekiamam orui. Iki 85% vėdinimo ore esančios šilumos yra atgaunama, o tai padeda sutaupyti šildymo išlaidų.

Filtrai, garantuojantys švarų orą

Visuose „Flexit“ vėdinimo įrenginiuose yra du filtrai. Abipus rotacinio šilumokaičio yra tiekiamo oro filtras ir išmetamo oro filtras. Taip siekiama išvengti nuosėdų susidarymo ant šilumokaičio, kad būtų išlaikytas aukštas jo efektyvumas. Šiuos filtrus reikia keisti 1-2 kartus per metus.

Namų vėdinimui „Flexit“ naudoja PM1 klasės tiekiamo oro filtrus. PM1 klasės filtrai sulaiko daugiau nei 50% dalelių iki 1 μm imtinai, t.y. itin smulkių dalelių, tokių kaip virusai, nanodalelės ir automobilių išmetamosios dujos. Be to, sustabdomos ir stambesnės dalelės, tokios kaip bakterijos, grybelių sporos ir žiedadulkės.

Subalansuoto vėdinimo privalumai

  • Užtikrina gerą patalpų klimatą visose patalpose ištisus metus.
  • Taupoma energija, taigi ir pinigai, atgaunant iš oro iki 85 % šilumos.
  • Suteikia jums galimybę valdyti patalpų orą ir oro srautą.
  • Sumažina pastato drėgmės pažeidimo (pvz. pelėsio ir grybelio atsiradimo) riziką ar kitas nepalankias sąlygas, pvz. kondensatą ant langų.
  • Šaltuoju metų laiku išvengia šaltų skersvėjų iš vožtuvų ir langų.
  • Padeda sumažinti radono koncentraciją.

Subalansuoto vėdinimo sistemoje esantis vėdinimo įrenginys paprastai tarnauja 15-20 metų.

Kaip jūsų namai kvėpuoja?

Namų oras yra toks, kokiu kvėpuojate, todėl įsitikinkite, kad jis yra sveikas, kad galėtumėte būti sveiki ir jūs. Žiūrėkite filmą apie gero patalpų oro svarbą:

Kaip įrengti subalansuotą vėdinimą?

Jei norite pagalbos įvertinant, ar subalansuotas vėdinimas jums tinka, susisiekite su mūsų įmone tel. 85 27 28 552 ar el. paštu: info@flexit.lt. Mes galime padėti jums gauti daugiau informacijos, atlikti patikrinimą, pateikti komercinį pasiūlymą, o taip suprojektuoti ir įdiegti.

Daugiau straipsnių

Namo mechaninės ištraukimo sistemos schema

Mechaninė ištraukimo ventiliacija

Įprasta mechaninio ištraukimo sistema yra centrinis ištraukimo ventiliatorius palėpėje, gaubte ant lubų arba spintelėje virš virtuvinio gaubto.
Namo natūralaus vėdinimo schema

Natūralus vėdinimas

Natūralus vėdinimas yra pagrįstas karštu ir drėgnu oru, natūraliai kylančiu per ortakius iš vonios ir drėgnų patalpų, o tai savo ruožtu reiškia, kad šviežias oras yra įtraukiamas per šviežio oro vožtuvus.