Panaudoto oro pašalinimas

Drėgnas ir užterštas oras turi būti pašalintas iš namų, o tai turi vykti per vonios ir kitas pagalbines patalpas, kuriose formuojasi drėgmė bei virtuves.

Šalinamo iš namo oro ikona

Panaudoto oro pašalinimas – ištraukiamas oras

Drėgnas ir panaudotas oras ištraukiamas per įvairias drėgnas patalpas, pvz. vonia, san. mazgai, virtuvės ir turi būti pašalinamas iš namų. Kita vertus, grynas oras turi būti tiekiamas į namus miegamuosiuose, svetainėse ir vaikų kambariuose. Tokiu būdu jūs gaunate reikiamą vėdinimą namuose. Šviežias oras tiekiamas ten, kur mums jo labiausiai reikia, o panaudotas oras –šalinamas iš ten, kur atsiranda drėgmė, kvapai, maistas ir pan.

Namuose, kuriuose yra natūralus vėdinimas, patartina oro ištraukimą sustiprinti ventiliatoriais. „Flexit“ rekomenduoja naudoti pastovaus veikimo vonios ventiliatorius su savaiminiu drėgmės reguliavimu drėgnose patalpose, tokiose kaip vonios, tualetai, dušai ir skalbyklos. Jie gali būti montuojami tiesiog išorinėje sienoje arba lubose su atskiru ortakiu per išorinę sieną.

Alternatyva vonios ventiliatoriams – įrengti centrinę ištraukimo sistemą kuri išsiurbtų orą iš visų drėgnų patalpų. Virtuvės ventiliacija įprastai jungiama prie atskiro ištraukimo ortakio. Norite vėdinti ir tuo pačiu taupyti energiją? Tai įgyvendinama šiek tiek kitokiu būdu. Skaitykite daugiau apie subalansuotą vėdinimą ir buitinius (vonios) ventiliatorius.

Patarimas!

Montuodami vonios ventiliatorių per išorinę sieną – nepamirškite sumontuoti sandaraus tvirtinimo ir atbulinės eigos vožtuvo (jei ventiliatorius to neturi standartiškai). Atbulinis vožtuvas neleidžia šaltam orui patekti, kai ventiliatorius neveikia.

Taip pat nepamirškite apie gerą oro srautą, kad ventiliatorius gautų pakankamai oro iš namų.

namų oro cirkuliacijos principinė schema

Daugiau straipsnių

Šviežio oro tiekimo į namus ikona

Šviežio oro tiekimas

Šviežias oras į namus turi būti tiekiamas miegamajame, svetainėje ir kitose gyvenamosiose patalpose.
Vedinimas-tarp-kambariu

Vėdinimas tarp kambarių

Oras turi laisvai cirkuliuoti namuose tarp kambarių