Virtuvė

Geras oras virtuvėje svarbus, kad visuose namuose būtų malonus oras. Norint to pasiekti, virtuvės vėdinimas turi būti vertinamas kartu su visu namo vėdinimo sprendimu. Pageidautina, kad maisto kvapas nebūtų jaučiamas kitose patalpose.

Nepriklausomai nuo to, kokį virtuvės gartraukį pasirinksite, svarbu, kad jis gautų pakankamai tiekiamo oro. Ventiliatorius negali ištraukti daugiau oro nei patiekia. Namuose dažnai būna mažiau oro nei maksimali virtuvės ventiliatoriaus talpa. Tada jaučiate, kad turite atidaryti duris ar langus, kad išvėdintumėte daiktus. Todėl tiekiamas oras yra svarbus virtuvės ištraukimui, o sprendimas priklauso nuo to, kokią vėdinimo sistemą turite.

uztersto-oro-istraukimas

Subalansuotas vėdinimas su virtuviniu gartraukiu

Šiuolaikinė subalansuoto vėdinimo sistema turi savo tiekiamo oro taškus, kurie yra prijungti prie vėdinimo įrenginio. Taip pat galima tiesiogiai prie vėdinimo įrenginio prijungti virtuvinį gartraukį. Įrenginys užtikrina subalansuotą vėdinimą namuose ir prireikus oro ištraukimą iš virtuvės gaubto.

Centrinis ištraukimas su virtuvės gaubtu

Dar viena įprasta vėdinimo sistema yra centrinis ištraukimas, kai ištraukimo ventiliatorius dažnai sumontuojamas palėpėje arba viršutinėje virtuvės spintelėje. Ištraukimo ventiliatorius yra tiesiogiai prijungiamas prie virtuvės gartraukio, tokiu būdu galite valdyti ištraukimą tiek iš virtuvės gartraukio, tiek iš drėgnos patalpos. Tokiai sistemai reikia, kad oras būtų tiekiamas iš šviežio oro vožtuvų svetainėje/gyvenamajame kambaryje, taip pat svarbu, kad šviežio oro tiekimo pakaktų geram ištraukimui. Gera taisyklė – vienas vožtuvas 25 m2 gyvenamojo ploto (4/100 m2). Po vieną kiekviename miegamajame ir 1-2 svetainėje/gyvenamajame kambaryje. 

Butai su virtuviniu gartraukiu

Įprastai butai yra pajungti prie bendros šalinamo oro sistemos. Tokiu atveju ventiliatorius ištraukia orą iš visų butų. Tuomet reikia turėti virtuvinį gaubtą su sklende, kad galėtumėt reguliuoti (atidaryti/uždaryti) pastovų ištraukimą į ortakį. Čia taip pat turi būti užtikrintas oro tiekimas iš šviežio oro vožtuvų svetainėje/gyvenamajame kambaryje.

Ar namai kvepia maistu?

Visiems paminėtiems vėdinimo būdams, kai jaučiate, kad turite atidaryti langą ar duris, kadangi virtuvės ventiliacijos neužtenka, sprendimas būtų virtuvėje įstatyti papildomą šviežio oro vožtuvą, kurį galima atidaryti gaminant maistą.

Valymas ir sauga

Reguliarus riebalų filtro ir ventiliatoriaus valymas yra labai svarbus norint išlaikyti vėdinimo rezultatus ir išvengti gaisro pavojaus.

Daugiau straipsnių

vonia-dregna-patalpa

Vonia ir drėgna patalpa

Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

Miegamasis

Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.