Kodėl svarbu oras, vėdinimas ir patalpų mikroklimatas?

Vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, iš tikrųjų net 90 % laiko. Oras, kuriuo kvėpuojame, yra svarbus mūsų sveikatai ir gerovei. Todėl svarbu turėti gerą vėdinimą, kuris užtikrintų gerą, sveiką patalpų mikroklimatą. Vėdinimo tikslas – pašalinti ore esančius nešvarumus, tokius kaip dulkių dalelės, išmetamosios dujos, perteklinė drėgmė ir tiekti švarų, šviežią orą.

Kodėl reikia nerimauti dėl oro ir vėdinimo?

Prastas arba nepakankamas vėdinimas gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip nuovargis, galvos skausmas, sumažėjusi koncentracija, padidėjęs gleivinių dirginimas ir pasikartojančios kvėpavimo takų infekcijos. Be to, vėdinimas/oro mainai turi įtakos koncentracijai, našumui ir produktyvumui. Astma ir alergija sergantys žmonės yra ypač pažeidžiami, tačiau net ir šiomis ligomis nesergantiems žmonėms gali kilti sveikatos problemų, jei vėdinimas per silpnas.

Ką daro vėdinimas?

Vėdinimas sudaro sąlygas kiekvienam gyventi sveikoje patalpų aplinkoje, nes padeda nuo:
• Alergiją sukeliančių dulkių ir žiedadulkių taršos;
• Plintančios taršos, pvz., drėgmės, grybelio ir pelėsio;
• Stipraus triukšmo ir aplinkos dujų;
• Vėžį sukeliančios radono taršos;
• Kenksminų kietųjų dalelių ir užteršto oro;
• Šalto skersvėjo ir energijos nuostolių;

Vėdinimas tiekia švarų ir šviežią orą, pašalina drėgmę, kvapus ir radoną, užterštą žmonių, gyvūnų, medžiagų ir veiklos namuose patalpų orą. Viduje esantis oras turi būti sveikas ir malonus bei nesukelti sveikatos problemų.
Geras vėdinimas užtikrina, kad namuose nebūtų žalingos perteklinės drėgmės, kuri sukelia pelėsį, grybelį ar kitas nepalankias sąlygas, pavyzdžiui, ant langų susidaro kondensatas.
Svarbu žinoti, kad tiekiamas oras beveik visada yra švaresnis nei patalpų oras.

Šviesiame kambarye šeima (tėtis, mama ir vaikas) žaidžia ir spinduliuoja gera, žaisminga emocija

Renovuodami nepamirškite apie vėdinimą

Renovuojant namus, kurie papildomai apšiltinami, kuriems reikia langų keitimo ir sandarinimo, beveik visada reikia atnaujinti vėdinimą, kad būtų užtikrintas geras patalpų klimatas. Daugelis tai pamiršta ir vėliau kyla problemos dėl tvankaus, suplėkusio oro, kondensacijos ant langų ir drėgmės pažeidimų.
Todėl nepamirškite ištirti, kokius vėdinimo atnaujinimus turite atlikti, geriausia prieš pradėdami renovaciją, o ne po to.

Galite rinktis tarp paprastų sprendimų kiekvienam kambariui arba visiškai subalansuotą vėdinimo sistemą su šilumos atgavimu. Daugiau apie subalansuotą vėdinimą ir mini rekuperatorius skaitykite mūsų svetainėje.

Geras vėdinimas dar svarbesnis naujuose namuose

Naujos statybos namai yra sandarūs ir gerai izoliuoti, kad būtų taupoma energija ir išvengta šilumos nuostolių. Tuo pačiu metu statybos reglamentai reikalauja energiją taupančio vėdinimo namuose. Tikslas – energiją taupantis pastatas su geru patalpų klimatu. Norint užtikrinti gerą patalpų klimatą, reikalingi energiją taupantys vėdinimo sprendimai, tiekiantys švarų ir šviežią orą bei pašalinantys panaudotą ir užterštą orą. Energijos reikalavimai ateityje bus dar griežtinami, o po kažkiek metų nauji pastatai galės pagaminti tiek energijos, kiek sunaudoja.

Daugiau straipsnių

moteris valdymo pultelyje reguliuoja rekuperatoriaus greitį

Energijos taupymo patarimai turintiems vėdinimo sistemas

Patarimai, kaip užtikrinti, kad jūsų rekuperatorius veiktų optimaliai ir efektyviai.
ranka ištraukia originalų panelinį filtrą iš Flexit gaminamo rotacinio rekuperatoriaus Nordic

5 patarimai, kaip prižiūrėti subalansuoto vėdinimo sistemas

Flexit vėdinimo sistema nereikalauja daug priežiūros.