Kodėl turėčiau įsirengti vėdinimą?

Šiuolaikiniai namai yra sandarūs ir gerai izoliuoti, todėl norint sukurti sveiką patalpų aplinką, reikalingas geras vėdinimas.

Pagrindinis vėdinimo tikslas – tiekti švarų ir šviežią orą, šalinti drėgmę, kvapus ir radoną, taip pašalinant užterštą patalpų orą nuo žmonių, gyvūnų, medžiagų ir veiklos namuose. Viduje esantis oras turi būti sveikas ir malonus bei nesukelti sveikatos problemų.

Naujos statybos namai yra sandarūs ir gerai izoliuoti, kad būtų taupoma energija ir išvengta šilumos nuostolių. Tuo pačiu metu statybos reglamentai reikalauja energiją taupančio vėdinimo namuose. Taigi tikslas yra sukurti energiją taupantį pastatą su geru patalpų klimatu. Tam reikalingi energetiškai efektyvūs vėdinimo sprendimai, tiekiantys švarų ir šviežią orą, pašalinantys panaudotą ir užterštą orą bei atgaunantys šilumą. Energijos reikalavimai ateinančiais metais ir toliau bus griežtinami, o tai reiškia, kad nauji pastatai galės gaminti tiek energijos, kiek sunaudoja.

Modernaus namo pjūvis, kad matytųsi visi inžinieriniai produktai - šilumos siurblys, rekuperatorius, ortakiai, gartraukis

Subalansuota vėdinimo sistema oras filtruojamas taip, kad išfiltruojami nešvarumai ir mikroskopinės dulkės, o į namus tiekiamas tik šviežias oras.

Visuomenės sveikatos agentūra rekomenduoja, kad lauko oro srautas namuose būtų ne mažesnis kaip keturi litrai per sekundę vienam žmogui.

Daugiau straipsnių

Naujos statybos skandinaviškas dviejų aukštų namas - kotedžas

Statai naują namą?

Į ką reikėtų atsižvelgti statant naują namą?