Statai naują namą?

Į ką reikėtų atsižvelgti statant naują namą? Mes suteikiame jums patarimų, kaip sukurti gerą patalpų klimatą, kad ir jūs, ir jūsų naujasis namas jaustumėtės gerai.

Įsigiję „Flexit“ rekuperatorių į naują namą gausite modernią subalansuoto vėdinimo sistemą, kuri užtikrina gerą patalpų mikroklimatą ir aukštą komfortą energiją taupančiu ir aplinką tausojančiu būdu.

„Flexit“ yra vidaus mikroklimato sprendimų namams rinkos lyderis Šiaurės šalyse, o gaminiai yra aukštos kokybės.

Naujos statybos skandinaviškas dviejų aukštų namas - kotedžas

Kas sudaro „Flexit“ subalansuoto vėdinimo sistemą ir kaip ji veikia:

„Flexit“ subalansuoto vėdinimo sistemą sudaro:

1. Rekuperatorius
2. Ortakiai
3. Vožtuvai patalpose, oro įsiurbimas ir oro ištraukimas lauke
4. Valdymas ir automatika
5. Priedai

Rekuperatorius

Vėdinimo sistemos plaučiai
Vėdinimo įrenginys yra vėdinimo sistemos plaučiai. Vėdinimo įrenginį sudaro du ventiliatoriaus varikliai, kurių vienas ištraukia orą į namus, o kitas iš namų.

Šilumos atgavimas
Vėdinimo įrenginio viduje besisukantis šilumos atgavimo įrenginys yra labai energetiškai efektyvus ir atgauna iki 85% šilumos iš patalpų oro. Ši šiluma perduodama tiekiamam į namus orui. Tai reiškia, kad šaltuoju metų laiku gausite pašildytą orą ir išvengsite šaltų skersvėjų, o tai dažnai yra problema senesniuose namuose su oro liukais ir sklendėmis. 
Kasmet sutaupysite apie 8 000 kWh, o ne išvaistysite šilumą be šilumos atgavimo*. Didelis šilumos atgavimas sumažina poreikį energijos vartojimui, todėl yra draugiškas aplinkai ir visuomenei. „Flexit“ filosofija yra ta, kad energija, kurią sutaupote ir nenaudojate, yra aplinkai nekenksmingiausia energija.

* Įprasto dydžio namuose vėdinimo orui pašildyti sunaudojama apie 10 000 kWh per metus, jei vėdinimo oras yra matuojamas pagal statybos reglamentus. Su 85% šilumos atgavimu galite sutaupyti iki 8500 kWh per metus, aukščiau esančiame tekste suapvalinus iki 8000 kwh.

Filtras
Vėdinimo įrenginyje yra du aukštos kokybės filtrai. Vienas filtras neleidžia į namus patekti nepageidaujamiems lauko teršalams, tokiems kaip žiedadulkės, dulkių dalelės ir kiti daiktai. Antrasis filtras apsaugo vėdinimo įrenginyje esantį šilumos rekuperatorių nuo dulkių patalpoje esančio oro. Filtrai padeda užtikrinti, kad namai būtų saugi vieta gyventi be lauko teršalų sukeliamo diskomforto, ir užtikrina optimalų sistemos veikimą.

Prijungimo taškai
Ortakių prijungimo taškai yra ant vėdinimo įrenginio.

Ortakiai

Ortakiais oras juda tarp vėdinimo įrenginio ir įvairių namų patalpų. Ortakiai taip pat eina tarp vėdinimo įrenginio per išorinę sieną arba virš stogo į oro įsiurbimą ir oro ištraukimą lauke. Ortakiuose sumontuoti slopintuvai, užtikrinantys, kad vėdinimo sistemos sklindantis garsas nebūtų erzinantis ir atitiktų statybos reikalavimus.

Patalpų vožtuvai, taip pat oro įsiurbimas ir išmetimas lauke

Švarus, šviežias, filtruojamas ir pašildomas lauko oras į miegamuosius ir svetaines tiekiamas per lubose arba sienoje esančius vožtuvus. Užterštas, panaudotas ir drėgnas oras iš drėgnų patalpų ir virtuvių pašalinamas per ventiliacines angas lubose arba sienose. Tai reiškia, kad oras namuose iš švarių patalpų patenka į labiau teršiančias namų patalpas. Orui prasiskverbti tarp patalpų dažniausiai naudojamos durys be slenksčių.

Išorinis oras dažniausiai paimamas per ventiliacines angas arba vadinamąjį išorinį sieninį gaubtą, kuris montuojamas ant išorinės sienos. Panaudotas oras, arba, kaip jis vadinamas, išmetamas oras paprastai pašalinamas virš stogo per stogo gaubtą arba per sieną per išorinį sieninį gaubtą. Išorinis sieninis gaubtas paima ir gryną orą, ir pašalina panaudotą orą ir yra sukurtas taip, kad naujas švarus oras ir panaudotas oras nesimaišytų.

Valdymas ir automatika

Rekuperatoriuje yra įmontuota automatika ir valdymas, jį galima valdyti per programėlę iš mobiliojo telefono arba per valdymo pultą ant sienos, pavyzdžiui, įrengto prieškambaryje. Galima nustatyti, kad vėdinimas automatiškai prisitaikytų. Taip pat galite reguliuoti įrenginį pagal savo pageidavimus.

Priedai ir parinktys

Automatinis drėgmės reguliavimas
Kodėl drėgmės valdymas? Drėgmės ir puvimo pažeidimai, matomas pelėsis ir nešvarūs kvapai gali pakenkti sveikatai ir pakenkti pastatams, todėl neturėtų atsirasti. Skaitykite daugiau apie drėgmę.

Drėgmės jutiklis registruoja, kai patalpų ore yra per daug drėgmės, pavyzdžiui, prausiantis duše ar džiovinant drabužius, ir signalizuoja rekuperatoriui padidinti vėdinimą, kol drėgmės lygis pasieks norimą lygį. Drėgmės matavimo jutikliai montuojami drėgmės formavimosi zonose ir jungiami prie vėdinimo įrenginio belaidžiu būdu arba kabeliu. Belaidžiai jutikliai leidžia lengvai modifikuoti. (Vėdinimo įrenginių jutiklius rasite atitinkamame gaminio puslapyje.)

Centrinis dulkių siurblys
Kodėl „Flexit“ centrinis dulkių siurblys? Centrinis dulkių siurblys „Flexit“ leidžia valyti lengvai ir tyliai, o pavojingos mikroskopinės dulkės išpučiamos iš namų. Bakas yra didelės talpos ir paprastai ištuštinamas tik kartą ar du per metus. Talpyklos ištuštinimas yra paprastas ir higieniškas. Pilna centrinio dulkių siurbimo sistema apima centrinį dulkių siurblį, vamzdžių sistemą ir žarnų komplektą su antgaliais. Nepamirškite, kad centrinius dulkių siurblius lengva montuoti, kai statote naują namą ar renovuojate. Skaitykite daugiau apie Flexit centrinius dulkių siurblius.

Virtuvės vėdinimas
Geras oras virtuvėje yra svarbus geram orui namuose, o maisto kvapai turėtų būti nejaučiami kitose patalpose. Todėl virtuvės vėdinimas turi būti vertinamas atsižvelgiant į bendrą viso namo vėdinimo sprendimą, kad jis gerai funkcionuotų. „Flexit“ tiekia daugybę modelių skirtingiems virtuvės sprendimams. Visiems būdingas geras pajėgumas ir didelis veikimo patikimumas. Galite rinktis iš tradicinių virtuvės gartraukių, modernaus dizaino gartraukių, plonų virtuvės gartraukių arba įmontuojamų gartraukių. Skaitykite daugiau apie gartraukius.

Lengva naudoti

Sistema nereikalauja mažai priežiūros ir daugiausia valdo pati. Svarbiausia keisti filtrus, esančius vėdinimo įrenginyje, kartą ar du per metus, priklausomai nuo užterštumo lauke.

Daugiau straipsnių

Modernaus namo pjūvis, kad matytųsi visi inžinieriniai produktai - šilumos siurblys, rekuperatorius, ortakiai, gartraukis

Kodėl turėčiau įsirengti vėdinimą?

Šiuolaikiniai namai yra sandarūs ir gerai izoliuoti