Statai naują namą?

Į ką reikėtų atsižvelgti statant naują namą? Čia rasite patarimų, kaip sukurti gerą patalpų klimatą, kad ir jūs, ir jūsų naujasis namas jaustumėtės gerai.

Įsigiję „Flexit“ rekuperatorių, galite pilnai susikomplektuoti modernią subalansuoto vėdinimo sistemą, kuri užtikrins gerą patalpų mikroklimatą ir aukštą komfortą energiją taupančiu ir aplinką tausojančiu būdu.

Naujos statybos skandinaviškas dviejų aukštų namas - kotedžas

Kas sudaro „Flexit“ subalansuoto vėdinimo sistemą ir kaip ji veikia:

„Flexit“ su aukštos kokybės gaminiais yra vidaus mikroklimato sprendimų namams rinkos lyderis Šiaurės šalyse.

„Flexit“ subalansuoto vėdinimo sistemą sudaro:

1. Rekuperatorius
2. Ortakiai
3. Vožtuvai patalpose, oro įsiurbimas iš lauko ir oro išmetimas į lauką
4. Valdymas ir automatika
5. Priedai

Rekuperatorius

Vėdinimo sistemos plaučiai
Rekuperatorius yra vėdinimo sistemos plaučiai. Vėdinimo įrenginį sudaro du ventiliatoriai, kurių vienas įtraukia orą į namus, o kitas ištraukia iš namų.

Šilumos atgavimas
Labai energetiškai efektyvus rotacinis šilumos atgavimo įrenginys atgauna iki 85% šilumos iš patalpų oro. Ši šiluma perduodama tiekiamam į namus orui. Tai reiškia, kad šaltuoju metų laiku gausite pašildytą orą ir išvengsite šaltų skersvėjų, o tai dažnai yra problema senesniuose namuose su orlaidėmis ir sklendėmis. 
Kasmet sutaupysite apie 8 000 kWh, o ne išvaistysite šilumą be šilumos atgavimo*. Didelis šilumos atgavimas sumažina poreikį energijos vartojimui, todėl yra draugiškas aplinkai ir visuomenei. „Flexit“ filosofija yra ta, kad energija, kurią sutaupote ir nenaudojate, yra aplinkai nekenksmingiausia energija.

* Įprasto dydžio namuose vėdinimo orui pašildyti sunaudojama apie 10 000 kWh per metus, jei vėdinimo oras yra matuojamas pagal statybos reglamentus. Su 85% šilumos atgavimu galite sutaupyti iki 8500 kWh per metus, aukščiau esančiame tekste suapvalinus iki 8000 kwh.

Filtras
Vėdinimo įrenginyje yra du aukštos kokybės ePM1 55% (F7) filtrai. Vienas filtras neleidžia į namus patekti nepageidaujamiems lauko teršalams, tokiems kaip žiedadulkės, dulkių dalelės ir kiti daiktai. Antrasis filtras apsaugo rekuperatoriuje esantį šilumos atgavimo įrenginį nuo smulkių kietųju dalelių esančių patalpos ore. Filtrai padeda užtikrinti, kad namai būtų saugi vieta gyventi be lauko teršalų sukeliamo diskomforto ir užtikrina optimalų sistemos veikimą.

Prijungimo vietos
Ortakių prijungimo vietos yra ant vėdinimo įrenginio viršaus.

Ortakiai

Ortakiais oras juda tarp rekuperatoriaus ir įvairių namų patalpų. Taip pat ortakiai išvedami nuo vėdinimo įrenginio per išorinę sieną arba virš stogo oro įsiurbimui iš lauko ir oro išmetimui į lauką. Prieš ortakius montuojami triukšmo slopintuvai, užtikrinantys, kad vėdinimo sistemos sklindantis garsas nebūtų erzinantis ir atitiktų statybos reikalavimus.

Patalpų vožtuvai, taip pat oro įsiurbimas iš lauko ir išmetimas lauke

Šviežias, filtruojamas ir pašildomas lauko oras į miegamuosius ir svetaines tiekiamas per lubose arba sienoje esančius vožtuvus. Užterštas, panaudotas ir drėgnas oras iš drėgnų patalpų ir virtuvių pašalinamas per ventiliacines angas lubose arba sienose. Tai reiškia, kad oras namuose iš švarių patalpų patenka į labiau teršiančias namų patalpas. Oras tarp patalpų prasiskverbia per durys be slenksčių.

Išorinis oras dažniausiai paimamas per ventiliacines angas arba vadinamąjį išorinį sieninį gaubtą, kuris montuojamas ant išorinės sienos. Panaudotas oras, arba, kaip jis vadinamas, išmetamas oras paprastai pašalinamas virš stogo per stogo gaubtą arba per sieną per išorinį sieninį gaubtą. Išorinis sieninis gaubtas paima ir gryną orą, ir pašalina panaudotą orą ir yra sukurtas taip, kad naujas švarus oras ir panaudotas oras nesimaišytų.

Valdymas ir automatika

Rekuperatoriuje yra įmontuota automatika ir valdymas, jį galima valdyti per programėlę iš mobiliojo telefono arba per valdymo pultelį ant sienos, pavyzdžiui, įrengto prieškambaryje. Galima nustatyti, kad vėdinimas reguliuotųsi automatiškai. Taip pat galite reguliuoti įrenginį pagal savo pageidavimus.

Priedai ir parinktys

Automatinis drėgmės reguliavimas
Kodėl drėgmės valdymas? Drėgmės ir puvimo pažeidimai, matomas pelėsis ir nešvarūs kvapai gali pakenkti sveikatai ir pakenkti pastatams, todėl neturėtų atsirasti. Skaitykite apie drėgmės daromą žalą čia.

Drėgmės jutiklis registruoja, kai patalpų ore yra per daug drėgmės, pavyzdžiui, prausiantis duše ar džiovinant drabužius, ir signalizuoja rekuperatoriui padidinti vėdinimą, kol drėgmės lygis nukris į norimą lygį. Drėgmės matavimo jutikliai montuojami drėgmės formavimosi zonose ir jungiami prie rekuperatoriaus belaidžiu būdu arba kabeliu. Su belaidžiais jutikliais lengviau modernizuoti įrangą. (Vėdinimo įrenginių jutiklius rasite atitinkamame gaminio puslapyje.)

Centrinis dulkių siurblys
Kodėl „Flexit“ centrinis dulkių siurblys? Centrinis dulkių siurblys „Flexit“ leidžia valyti lengvai ir tyliai, o pavojingos mikroskopinės dulkės išpučiamos iš namų. Bakas yra didelės talpos ir paprastai ištuštinamas tik kartą ar du per metus. Talpyklos ištuštinimas yra paprastas ir higieniškas. Pilna centrinio dulkių siurbimo sistema apima centrinį dulkių siurblį, vamzdžių sistemą ir žarnų komplektą su antgaliais. Nepamirškite, kad centrinius dulkių siurblius lengva montuoti, kai statote naują namą ar renovuojate. Skaitykite daugiau apie Flexit centrinius dulkių siurblius.

Virtuvės vėdinimas
Geras oras virtuvėje yra svarbus geram orui namuose, o maisto kvapai turėtų būti nejaučiami kitose patalpose. Todėl virtuvės vėdinimas turi būti vertinamas atsižvelgiant į bendrą viso namo vėdinimo sprendimą, kad jis gerai funkcionuotų. „Flexit“ tiekia daugybę gartraukių modelių skirtingiems virtuvės sprendimams. Visiems būdingas gera galia ir didelis veikimo patikimumas. Galite rinktis iš tradicinių virtuvės gartraukių, modernaus dizaino gartraukių, plonų virtuvės gartraukių arba įmontuojamų gartraukių. Skaitykite daugiau apie gartraukius.

Lengva naudoti

Rekuperatorius nereikalauja daug priežiūros. Svarbiausia keisti filtrus, esančius vėdinimo įrenginyje, kartą ar du per metus, priklausomai nuo užterštumo lauke.

Daugiau straipsnių

Modernaus namo pjūvis, kad matytųsi visi inžinieriniai produktai - šilumos siurblys, rekuperatorius, ortakiai, gartraukis

Kodėl turėčiau įsirengti vėdinimą?

Šiuolaikiniai namai yra sandarūs ir gerai izoliuoti