Namų biuras

Vis daugiau žmonių dirba namuose, todėl labai svarbu užtikrinti, kad ir namų biure būtų geras oras.

Pandemija ir didėjanti skaitmenizacija reiškia, kad vis daugiau žmonių dirba namuose. Kai tiek daug laiko praleidžiame namuose, mums svarbus patalpų oras, kad galėtume gerai atlikti darbą ir išlaikyti sveikatą bei gerovę. Darbo vietoje patalpų klimatą reglamentuoja įvairūs standartai ir reikalavimai, o namų biure geras patalpų klimatas – paties žmogaus reikalas. Be to, dažnai namų ūkyje yra daugiau žmonių, kurie visą dieną būna namuose, tai gali būti sutuoktinis, partneris, studentai ar maži vaikai. Daugeliui per pastaruosius dvejus metus namų naudojimas labai pasikeitė.

Prastas vėdinimas kenkia sveikatai

Daugelis namuose dirbančių žmonių nori turėti stacionarų biurą ar bent erdvę namuose, skirtą darbui, kurią būtų galima paslėpti, kai nenaudojama. Štai kodėl daugelis žmonių renkasi sėdėti ankštoje erdvėje, pavyzdžiui, rūsyje, sandėliuke ar kitoje laisvalaikiu nenaudojamoje vietoje. Daugelis taip pat tam tikrą laiką dirba atostogaudami namuose. Nepriklausomai nuo to, kur sėdite, svarbu nepamiršti oro, kuriuo kvėpuojate.

Moteris dirbanti su kompiuteriu namų biure

Prastas arba nepakankamas vėdinimas gali sukelti nuovargį, galvos skausmą, susikaupimo ir produktyvumo sumažėjimą. Todėl sveikas ir geras patalpų mikroklimatas yra svarbus norint optimaliai veikti kasdieniame gyvenime.

Pagal nustatytus normatyvus, visas oras namuose turi būti keičiamas minimum kas dvi valandas.

Jei namų biure jaučiate blogą orą, tai gali būti dėl to, kad patalpai ar visam būstui reikia geresnio vėdinimo. Pelėsis ant sienų ir lubų vonioje bei kondensatas vidinėje miegamojo lango pusėje yra keletas požymių, kad vėdinimas neveikia arba yra nepakankamas.

Prasta patalpų aplinka dažnai atsiranda dėl sveikatai pavojingų medžiagų, kurios gali išsiskirti iš statybinių medžiagų, pelėsio ir oro taršos. Didelė drėgmė pastate ir patalpų ore taip pat turi neigiamos įtakos.

Patarimai

1. Kambarį, kurį naudojate kaip namų biurą, gerai vėdinkite, nepamiršdami apie gerą vėdinimą miegamuosiuose, nes jie irgi dažnai naudojami kaip darbo/studijų erdvė. Visose patalpose turi būti tiekiamas oras iš lauko tiesiogiai arba per kitas patalpas.

2. Laikykite atidarytus tiekiamo oro vožtuvus ir periodiškai valykite ištraukimo vožtuvus. Pakeiskite vėdinimo įrenginio filtrą bent kartą per metus.

Jaunuolis su kavos puodeliu ir kompiuteriu kalba telefonu namų biure

3. Laikykitės tvarkos. Laikykite kambarį švarų ir tvarkingą ir pašalinkite blogai kvepiančius daiktus:

 • Būtinai vėdinkite gamindami maistą. Reguliariai valykite filtrą gartraukyje.
 • Pašalinkite maisto atliekas ir nešvarius skalbinius.
 • 4. Sumažinkite trikdantį triukšmą, sukurkite saugią ir ramią aplinką, leidžiančią susikaupti.

  5. Reguliariai darykite pertraukėles. Judėkite. Eikite pasivaikščioti ir įkvėpti gryno oro dienos metu.

  Įvairūs vėdinimo būdai

  Šviežio oro vožtuvas ir ištraukimo ventiliatorius

  Šviežiam orui tiekti miegamajame, svetainėje ar kitose gyvenamosiose erdvėse galima įrengti šviežio oro vožtuvus, pvz. papildomai sukomplektuotus šviežio oro vožtuvus su filtru, kondensato izoliacija ir bepakopiu oro kiekio reguliavimu.

  Rekomenduojama montavimo vieta yra aukštai ant sienos ir geriausia virš šilumos šaltinio. Tokiu būdu sumaišomas lauko oras ir šilta konvekcinė srovė. Sieniniai vožtuvai turi gerą oro paskirstymą, kuris sumažina nemalonius skersvėjus ir užtikrina maksimalų komfortą. Papildomai galima įsirengti triukšmo slopintuvus, taip pat keli modeliai turi veiksmingą apsaugą nuo kondensato ir išorinį gaubtą nuo lietaus.

  Kad šviežio oro vožtuvai veiktų optimaliai, svarbu, kad drėgnas ir panaudotas/užterštas oras būtų pašalinamas iš namų. Tada sukuriamas neigiamas slėgis, kad oras būtų įsiurbiamas per vožtuvus. Tai galima padaryti įrengus ištraukiamąjį ventiliatorių ant sienos vonioje, tualete ir drėgnoje patalpoje. Optimalu pasirinkti modelį su pastovaus veikimo ir drėgmės kontrolės galimybe. Pastovus veikimas užtikrina bazinį srautą, o drėgmės reguliatorius įjungiamas, kai yra per drėgna, ir padidina ventiliatoriaus greitį, kol oras pradžius. Nepamirškite apsauginio uždarymo vožtuvo, kuris neleidžia šaltam orui patekti iš lauko, kai ventiliatorius neveikia. Čia galite pamatyti Flexit ventiliatorių asortimentą >>

  Mini rekuperatorius su šilumos atgavimu

  Jei norite sukurti geresnį patalpų klimatą viename kambaryje ir taip pat sutaupyti energiją, „Flexit“ mini rekuperatoriai yra labai geras sprendimas. Mini rekuperatoriai užtikrina sveiką patalpų klimatą, atgauna šilumą ir tiekia švarų, filtruotą ir šviežią orą bei pašalina užterštą orą. 

  „Flexit“ mini rekuperatoriai gali būti montuojami atskirai, poromis arba keli nuosekliai. Šiuolaikinis valdymas leidžia lengvai reguliuoti vieną ar daugiau tokių sieninių rekuperatorių. Decentralizuoti rekuperatoriai gali būti naudojami kaip priemonė sumažinti nedideles ar šiek tiek padidėjusias radono vertes. Čia galite pamatyti „Flexit“ mini rekuperatorių asortimentą >>

  Subalansuotas vėdinimas

  Jei namuose yra galimybė pravesti ortakius, geriausias pasirinkimas yra įrengti subalansuotą vėdinimo sistemą. Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą patalpų klimatą visose patalpose ištisus metus ir yra geriausias sprendimas aplinkosaugos ir energetiniu požiūriu. Drėgnas ir užterštas patalpų oras pašalinamas iš virtuvių, vonios kambarių, tualetų ir drėgnų patalpų. O į miegamuosiuos ir svetainę tiekiamas švarus, gaivus ir grūdintas oras. Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai išvalo į namus tiekiamą lauko orą ir padeda mažinti tiek žiedadulkių, tiek oro taršą patalpų ore.

  Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą komfortą ir taupo energiją, nes vėdinamame ore esanti šiluma yra grąžinama. Šilumos atgavimas reiškia, kad šviežias lauko oras rotoriuje apdorojamas atgauta iš ištraukiamo oro šiluma ir taip išvengiama šaltų oro srautų šaltuoju metų laiku. Skaitykite daugiau apie subalansuotą vėdinimą >>

  Nešiojamas kompiuteris, darbo knygelė, kavos puodelis namų biure

  Vis daugiau žmonių dirba namuose

  Vis daugiau žmonių dirba namuose ir, remiantis SINTEF atliktais tyrimais, hibridinių sprendimų, kai darbuotojai dalį darbo savaitės dirba namų biure, apimtis ateityje didės. Taigi tiek dirbam, tiek laisvalaikį praleidžiame tarp keturių namų sienų, todėl patalpų klimatas yra labai svarbus.

  Daugelis žmonių patiria nuotolinio darbo pranašumus, pavyzdžiui, kai nereikia ilgai keliauti. Dabar, kai nebereikia kasdien vykti į darbą ir iš jo, turite daugiau laiko susitvarkyti kasdienį gyvenimą ir daugiau žmonių jaučia mažiau streso nei anksčiau.

  Kai kurie taip pat patiriate naudą, susijusią su jūsų pačių darbo rezultatais, ir manote, kad, pavyzdžiui, dirbdami namuose galite dirbti labiau susikaupę ir netrukdomi. Kitaip tariant, atrodo, kad daugelis žmonių mano, kad sąlygos atlikti savo darbą yra geresnės namuose nei biure.

  Daugiau straipsnių

  vonia-dregna-patalpa

  Vonia ir drėgna patalpa

  Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
  Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

  Miegamasis

  Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.