Rūsys

Įvairūs drėgmės šaltiniai gali sukelti problemų pastatuose. Skystas vanduo patenka iš apačios kaip požeminis vanduo ir iš viršaus kaip lietus ir sniegas (paviršinis/lietaus vanduo). Dirvožemio drėgmė (žemėje likęs kritulių vanduo) gali sukelti problemų pastate, kai vanduo skysčio arba vandens garų pavidalu patenka į jautrias pastato dalis. Nutekėjimas aplink namą reiškia, kad vanduo nukreipiamas toliau nuo pastato.

Rūsyje be vėdinimo galime pajausti šaltą, nemalonų orą. Dažniausia drėgmės ir pelėsio atsiradimo priežastis yra kondensatas ant šaltų paviršių, tokių kaip langai, išorinės sienos ir pan. Taip atsitinka, jei drėgmės kiekis pastate yra per didelis, palyginti su vėdinimu. Drėgmės pažeidimai pastatuose gali atsirasti dėl nuotėkio per konstrukcijas (lubas, sienas ir gruntą) arba dėl nuotėkio iš vamzdžių instaliacijų, taip pat šaltuose kampuose už spintelių ir sunkių baldų prie išorinių sienų. Tinkamas vėdinimas apsaugo nuo drėgmės ir kvapo problemų rūsyje.

Šviežio oro vožtuvas ir ištraukimo ventiliatorius

Šviežiam orui tiekti į rūsį galima įrengti sienoje sukomplektuotus šviežio oro vožtuvus su filtru, kondensato izoliacija ir bepakopiu oro kiekio reguliavimu. Rekomenduojama vieta yra aukštai ant sienos ir geriausia virš šilumos šaltinio. Tokiu būdu sumaišomas lauko oras ir šilta konvekcinė srovė.

Sieniniai vožtuvai turi gerą oro paskirstymą, kuris sumažina nemalonius skersvėjus ir užtikrina maksimalų komfortą. Papildomai galima įsirengti triukšmo slopintuvus, taip pat keli modeliai turi veiksmingą apsaugą nuo kondensato ir išorinį gaubtą nuo lietaus.

Taip pat svarbu, kad drėgnas ir užterštas oras būtų išpučiamas iš namų. Tai galima išspręsti drėgnose rūsio vietose įrengus buitinį ventiliatorių.

Rūsio, pagalbinės patalpos su apvaliu staliuku, kėdėmis ir laiptais vaizdas

Nedvejodami rinkitės nuolatinio veikimo ventiliatorių su drėgmės kontrole. Pastovus veikimas užtikrina bazinę ventiliaciją, o padidėjus drėgmei, drėgmės jutiklis automatiškai padidina ventiliatoriaus greitį ir veikia tokiu greičiu tol, kol oras pradžiūna. Ventiliatorius taip pat sukuria neigiamą slėgį, dėl kurio oras įsiurbiamas per šviežio oro vožtuvus. Nepamirškite apsauginio uždaromojo vožtuvo, kuris neleidžia šaltam orui patekti iš lauko, kai ventiliatorius neveikia. Daugiau apie ventiliatorius skaitykite čia >>

Kad šviežio oro vožtuvai ir ventiliatoriai veiktų kuo geriau, oras turi cirkuliuoti tarp patalpų. Tai galima išspręsti su tarpu po durimis, vėdinamais slenksčiais ar grotelėmis duryse. Daugiau apie vėdinimą tarp patalpų skaitykite čia >>

Mini rekuperatorius su šilumos atgavimu

Jei norite sukurti geresnį patalpų klimatą rūsyje ir taip pat taupyti energiją, „Flexit“ mini rekuperatoriai yra labai geras sprendimas. Decentralizuoti rekuperatoriai užtikrina sveiką patalpų klimatą, atgauna šilumą ir aprūpina rūsį švariu, filtruotu ir šviežiu oru bei pašalina užterštą orą.

„Flexit“ mini rekuperatoriai gali būti montuojami atskirai, poromis arba keli nuosekliai. Šiuolaikinis valdymas leidžia lengvai reguliuoti vieną ar daugiau tokių sieninių rekuperatorių.

Rūsiuose, kuriuose nėra didelių vėdinimo poreikių skirtumų, mini rekuperatorių poreikį galite apskaičiuoti pagal rekuperatorių, veikiantį didžiausiu greičiu. Sieniniai mini rekuperatoriai gali būti naudojami ir kaip priemonė sumažinti nedideles ar šiek tiek padidėjusias radono vertes. Čia galite pamatyti „Flexit“ mini rekuperatorių asortimentą >>

Subalansuotas vėdinimas

Jei namuose yra galimybė pravesti ortakius, geriausias pasirinkimas yra įrengti subalansuotą vėdinimo sistemą. Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą patalpų klimatą visose patalpose ištisus metus ir yra geriausias sprendimas aplinkosaugos ir energetiniu požiūriu. Drėgnas ir užterštas patalpų oras pašalinamas iš virtuvių, vonios kambarių, tualetų ir drėgnų patalpų. O į miegamuosiuos ir svetaines tiekiamas švarus, gaivus ir tinkamos temperatūros oras. Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai išvalo į namus tiekiamą lauko orą ir padeda mažinti tiek žiedadulkių, tiek oro taršą patalpų ore.

Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą komfortą ir taupo energiją, nes vėdinamame ore esanti šiluma yra grąžinama. Šilumos atgavimas reiškia, kad šviežias lauko oras rotoriuje apdorojamas atgauta iš ištraukiamo oro šiluma ir taip išvengiama šaltų oro srautų šaltuoju metų laiku. Skaitykite daugiau apie subalansuotą vėdinimą >>

Daugiau straipsnių

vonia-dregna-patalpa

Vonia ir drėgna patalpa

Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

Miegamasis

Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.