Skalbykla

Pastaraisiais metais daug žmonių didžiąją dalį savo kasdienio gyvenimo praleidžia namuose, todėl nenuostabu, kad nori, jog viskas aplink juos būtų gražu ir tvarkinga. Vis daugiau žmonių nori turėti savo skalbyklą, kurioje būtų daugiau vietos drabužiams skalbti, džiovinti ir sulankstyti.

Skalbykla turi būti suprojektuota kuo praktiškesnė, nes tai patalpa, kurioje paprastai nebūnama ilgai. Dažnai katilinė ir skalbykla yra viena ir ta pati patalpa, todėl sukurti tinkamą darbo erdvę tampa iššūkiu. Čia turi tilpti ir veikti šildymo katilas, vėdinimo agregatas, skalbimo mašina, džiovykla ir t.t. ir pan.

Įrengiant skalbyklą, reikia daug vietos darbastaliui, praustuvui, skalbimo mašinai, džiovyklei, džiovinimo lentynai, daiktų laikymo spintelei, skalbinių krepšeliui ir kt. Reikėtų siekti, kad skalbykla būtų lengvai valoma, nes patalpoje, kurioje daug tekstilės gaminių, dažnai kaupiasi dulkės. Nepamirškite, kad grindis ir paviršius su lygiomis medžiagomis lengviau valyti.

Moderni skalbykla su dviem skalbimo mašinom, daug pagalbinių spintelių ir juodu ventiliatorium PRO 7
Vonios ventiliatorius Pro7 įrengtas skalbykloje

Skalbykloje daug drėgmės susidaro skalbiant ir džiovinant drabužius. Svarbu turėti gerą vėdinimą, kad drėgnas oras būtų pašalintas iš namų, kad nepadarytų žalos. Drėgmė yra daugelio bakterijų, grybų ir kitų mikroorganizmų, skaidančių organines medžiagas, augimo pagrindas. Įrodyta, kad drėgname klimate tarpstantys pelėsiai, dumbliai ir dulkių erkutės gali būti alergijų ir kitų padidėjusio jautrumo ligų priežastis.

Keletas tyrimų taip pat nustatė ryšį tarp drėgnose patalpose tarpstančio pelėsio ir sveikatos problemų, tokių kaip galvos skausmas, nuovargis ir sumažėjęs gebėjimas susikaupti. Kontroliuokite vėdinimą namuose ir palaikykite santykinai žemą drėgmę patalpose (20–40 % santykinio drėgnumo). (Šaltinis Naaf.no )

Patarimai

  1. Skalbykloje gerai vėdinkite, kad iš patalpos būtų pašalintas drėgnas oras.
    Taip pat atminkite, kad į visas patalpas turi būti tiekiamas oras iš lauko tiesiogiai arba per kitas patalpas.
  2. Reguliariai valykite ištraukimo ventiliatorius ir išmetimo vožtuvus nuo dulkių, kad ventiliacija veiktų optimaliai. Pakeiskite vėdinimo įrenginio filtrą bent kartą per metus.
  3. Palaikykite tvarką aplink mašinas.
  4. Sukurkite erdvę su geru darbo apšvietimu, pavyzdžiui, skalbinių rūšiavimui ir lankstymui.
  5. Reguliariai išvalykite vandens nutekėjimo sistemą, kad išvengtumėte blogo kvapo ir drėgmės žalos grindims.
  6. Jei įmanoma, pereikite prie naujesnių, aplinkai nekenksmingų ir energiją taupančių mašinų.

Įvairūs vėdinimo būdai

Ištraukimo ventiliatorius

Kad perteklinė drėgmė nepadarytų didelės žalos, svarbu drėgną orą pašalinti iš namų. Tai galima padaryti sumontavus sienoje ištraukimo ventiliatorių. Optimalu pasirinkti pastovaus veikimo modelį su drėgmės kontrolės galimybe. Pastovus veikimas užtikrina bazinį oro srautą, o kai yra per drėgna, aktyvuojasi drėgmės jutiklis, kuris padidina ventiliatoriaus greitį, kol oras pradžius. Nepamirškite apsauginio uždarymo vožtuvo, kuris neleidžia šaltam orui patekti iš lauko, kai ventiliatorius neveikia. Čia galite pamatyti Flexit ventiliatorių asortimentą >>

Šviežio oro vožtuvas

Norint tiekti šviežią orą į skalbyklą, šviežio oro vožtuvus reikia įrengti jungiamoje patalpoje, pavyzdžiui, miegamajame, svetainėje ar gyvenamajame kambaryje. Rekomenduojame sukomplektuoti šviežio oro vožtuvą su filtru, kondensato izoliacija ir bepakopiu oro kiekio reguliavimu.

Šviežio oro vožtuvai veikia optimaliai, kai drėgnas ir panaudotas/užterštas oras iš namų pašalinamas ištraukiamojo ventiliatoriaus pagalba. Tada sukuriamas neigiamas slėgis, kad oras būtų pasiurbiamas per vožtuvus.

Rekomenduojama montavimo vieta yra aukštai ant sienos ir geriausia virš šilumos šaltinio/radiatoriaus. Tokiu būdu sumaišomas lauko oras ir šilta konvekcinė srovė. „Flexit“ šviežio oro vožtuvai turi gerą oro paskirstymą, kuris sumažina nemalonius skersvėjus ir užtikrina maksimalų komfortą. Papildomai galima įsigyti triukšmo slopintuvus, o keli modeliai turi filtrus, veiksmingą apsaugą nuo kondensato ir išorinį gaubtą nuo lietaus.

Subalansuotas vėdinimas

Geriausias sprendimas visam namui aplinkosaugos ir energetiniu požiūriu – įrengti subalansuoto vėdinimo sistemą. Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą patalpų klimatą visose patalpose ištisus metus, nes drėgnas ir užterštas patalpų oras iš vonios, tualeto ir drėgnų patalpų pašalinamas per ištraukimo vožtuvus, o iš virtuvės – per gartraukį. Be to, per šviežio oro vožtuvus į miegamuosius ir svetaines tiekiamas švarus, gaivus ir tinkamos temperatūros oras. Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai išvalo į namus tiekiamą lauko orą ir padeda mažinti tiek žiedadulkių, tiek oro taršą patalpų ore.

Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą komfortą ir taupo energiją, nes vėdinimo ore esanti šiluma atgaunama iki 85%. Šilumos atgavimas reiškia, kad šviežias lauko oras rotoriuje apdorojamas atgauta iš ištraukiamo oro šiluma ir taip išvengiama šaltų oro srautų šaltuoju metų laiku. Skaitykite daugiau apie subalansuotą vėdinimą >>

Skalbykloje sumontuotas Nordic S4 vėdinimo įrenginys

Daugiau straipsnių

vonia-dregna-patalpa

Vonia ir drėgna patalpa

Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

Miegamasis

Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.