Sportavimo patalpa

Praleidžiant daugiau laiko namuose, išaugo poreikis ir noras turėti asmeninį treniruočių kambarį. Nepriklausomai nuo to, ar tai atskiras kambarys, ar tik kambario dalis, daugelis žmonių remontuoja ir susitvarko patalpas taip, kad galėtų sportuoti namuose.

Vienas didžiausių privalumų galėjimo treniruotis namuose, visų pirma yra tai, kad jums nereikia vykti į treniruočių įstaigą, sutaupote kelionės laiką/išlaidas ir galite treniruotis būtent tada, kai norite.

Norint treniruotis gerai ir kokybiškai, svarbu turėti patogią funkcionalią aprangą ir tinkamą įrangą. Tačiau daugelis pamiršta, kad ir patalpa turi būti tinkama treniruotėms, o vienas svarbiausių dalykų – užtikrinti gerą vėdinimą.

sportiniai batai ir hanteliai sporto patalpoje

Geras vėdinimas sportavimo patalpoje yra svarbus ne tik sveikatai ir patalpų apsaugai, bet ir gerai, kokybiškai treninruotei. Vėdinimo tikslas – pašalinti ore esančius kvapus, drėgmę ir nešvarumus bei tiekti švarų ir šviežią orą. Prastas vėdinimas treniruočių patalpoje gali sukelti galvos skausmą ir diskomfortą treniruotės metu ir po jos.

Vėdinimo poreikis treniruoklių salėje skiriasi priklausomai nuo patalpos tipo (garažas, rūsys, laisvalaikio kambarys ir kt.), patalpos dydžio, pratimų tipo (didelio ar žemo intensyvumo) ir nuo to, kiek žmonių tuo pačiu metu sportuos.

Sportavimo patalpos trijų būdų vėdinimas

Šviežio oro vožtuvas ir ištraukimo ventiliatorius

Šviežiam orui tiekti treniruočių patalpoje galima įrengti sieninius šviežio oro vožtuvus, pvz. pilnai sukomplektuotus šviežio oro vožtuvus su filtru, kondensato izoliacija ir bepakopiu oro kiekio reguliavimu.

Rekomenduojama įrengimo vieta yra aukštai ant sienos ir geriausia virš šilumos šaltinio/radiatoriaus. Tokiu būdu sumaišomas lauko oras ir šilta konvekcinė srovė. „Flexit“ šviežio oro vožtuvai turi gerą oro paskirstymą, kuris sumažina nemalonius skersvėjus ir užtikrina maksimalų komfortą. Papildomai galima įsigyti triukšmo slopintuvus, o keli modeliai turi filtrus, veiksmingą apsaugą nuo kondensato ir išorinį gaubtą nuo lietaus.

Kad šviežio oro vožtuvai veiktų optimaliai, svarbu, kad drėgnas ir panaudotas/užterštas oras būtų ištraukiamas iš namų. Tuomet reikia sukurti neigiamą slėgį, kad oras būtų įsiurbiamas per vožtuvus. Tai galima padaryti ant sienos sumontavus ištraukimo ventiliatorių. Optimalu pasirinkti pastovaus veikimo modelį su drėgmės kontrolės galimybe. Pastovus veikimas užtikrina bazinį srautą, o drėgmės reguliatorius įjungiamas, kai yra per drėgna, ir padidina ventiliatoriaus greitį, kol oras pradžius. Nepamirškite apsauginio uždarymo vožtuvo, kuri neleidžia šaltam orui patekti iš lauko, kai ventiliatorius neveikia. Čia galite pamatyti Flexit ventiliatorių asortimentą >>

Mini rekuperatorius su šilumos atgavimu

Jei norite sukurti geresnį patalpų klimatą treniruočių salėje ir taip pat taupyti energiją, „Flexit“ mini rekuperatoriai yra labai geras sprendimas. Decentralizuoti rekuperatoriai užtikrina sveiką patalpų klimatą, atgauna šilumą ir aprūpina patalpą švariu, filtruotu ir šviežiu oru bei pašalina užterštą orą.

„Flexit“ mini rekuperatoriai gali būti montuojami atskirai, poromis arba keli nuosekliai. Šiuolaikinis valdymas leidžia lengvai reguliuoti vieną ar daugiau tokių sieninių rekuperatorių.

Vėdinimo poreikį treniruočių salėje rekomenduojame skaičiuoti pagal mini rekuperatorių, veikiantį vidutiniu greičiui (II žingsnis). Tada turėsite galimybę padidinti vėdinimą iki maksimalaus greičio, esant padidėjusiam vėdinimo poreikiui, pvz., mankštinantis dideliu intensyvumu arba tuo pačiu metu mankštinantis keliems žmonėms. Laikmatis ir drėgmės jutiklis padės veikimą reguliuoti pagal poreikį. Čia galite pamatyti Flexit mini rekuperatorių asortimentą >>

Subalansuotas vėdinimas

Jei treniruoklių salė yra namo dalis, alternatyvus sprendimas, kuris taip pat taupo energiją per šilumos atgavimą, gali būti subalansuoto vėdinimo įrengimas visame name.

Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą patalpų klimatą visose patalpose ištisus metus, nes drėgnas ir užterštas patalpų oras iš vonios, tualeto ir drėgnų patalpų pašalinamas per ištraukimo vožtuvus, o iš virtuvės – per gartraukį. Be to, per šviežio oro vožtuvus į miegamuosius ir svetaines tiekiamas švarus, gaivus ir pašildytas oras. Vėdinimo įrenginyje esantys filtrai išvalo į namus tiekiamą lauko orą ir padeda mažinti tiek žiedadulkių, tiek oro taršą patalpų ore.

Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą komfortą ir taupo energiją, nes vėdinimo ore esanti šiluma atgaunama iki 85%. Šilumos atgavimas reiškia, kad šviežias lauko oras rotoriuje apdorojamas atgauta iš ištraukiamo oro šiluma ir taip išvengiama šaltų oro srautų šaltuoju metų laiku. Skaitykite daugiau apie subalansuotą vėdinimą >>

moteris atliekanti jogos pratimus namuose ant kilimėlio

Daugiau straipsnių

vonia-dregna-patalpa

Vonia ir drėgna patalpa

Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

Miegamasis

Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.