Svetainė/gyvenamasis kambarys

Gerai veikiantis vėdinimas padidina komfortą jūsų svetainėje/gyvenamajame kambaryje.

Galvos skausmas, sausos gleivinės ir šerkšnas lango vidinėje pusėje gali būti prasto vėdinimo požymiai. Namuose su natūraliuvėdinimu ar mechanine ištraukimo ventiliacija turi būti įrengti šviežio oro vožtuvai, kad šviežias oras būtų tiekiamas į svetainę/gyvenamajį kambarį.

Geriausias pasirinkimas yra sieniniai vožtuvai, turintys filtrus ir gerą oro paskirstymą, kad būtų kuo mažiau nemalonių skersvėjų. Taip pat yra modelių su triukšmo mažinimu. Kitas būdas tiekti šviežią orą per langų ventiliacijos angas.

Geriausias pasirinkimas yra sieniniai vožtuvai, turintys filtrus ir gerą oro paskirstymą, kad būtų kuo mažiau nemalonių skersvėjų. Taip pat yra modelių su triukšmo mažinimu. Kitas būdas tiekti šviežią orą per langų ventiliacijos angas.

Kiek šviežių oro vožtuvų reikia

Gera taisyklė – vienas vožtuvas 25 m2 gyvenamojo ploto (4/100 m2). 1-2 svetainėje/gyvenamajame kambaryje ir 1 kiekviename miegamajame.

tiekiamo oro į namus ikona

Išdėstymas

Išdėstykite šviežio oro vožtuvus maždaug 220 cm atstumu nuo grindų ir virš lango, jei po langu yra radiatorius/šildymo elementas. Atminkite, kad oras patenka trumpiausiu keliu, todėl įsitikinkite, kad vožtuvas būtų sumontuotas kuo toliau nuo durų.

Šviesi, moderni svetainė su elegantišku židiniu, lova, krėslu ir staliuku per vidurį

Židinys svetainėje/gyvenamajame kambaryje

Svetainėje kūrenant židinį kartais gali jaustis tvanku, joje trūksta deguonies ir galbūt net per karšta. Paprastai taip yra dėl prasto vėdinimo ir dėl to per mažo deguonies tiekimo, o tai gali sukelti nuovargį, mieguistumą ir galvos skausmą. Tai tampa ypač pastebima, jei krosnelė degimo orą pasiima iš patalpos. Optimalu, jei krosnelė orą gauna iš atskiro tiekiamo ortakio tiesiai iš lauko, taip nereikės šildyti oro prie krosnelės ir sutaupysite energijos.
Gerai veikiantis vėdinimas taip pat užtikrina geresnę šilumos sklaidą ir didesnį komfortą. Skaitykite daugiau apie „ judančią šilumą “.

Taupykite energiją

Jei turite namą su natūraliu vėdinimu arba mechanine ištraukimo ventiliacija ir norite pagerinti patalpų klimatą, kartu sutaupydami energijos, „Flexit“ mini rekuperatoriai yra geras sprendimas. Kartais namuose gali būti problematiška įrengti visą vėdinimo sistemą su ortakiais ir viskuo, ko reikia aplinkui. „Flexit“ mini rekuperatoriai užtikrina kokybišką vėdinimą su šilumos atgavimu atskirose pavienėse patalpose.

Trumpai tariant – jūs užsitikrinsite geresnį patalpų klimatą ir tuo pačiu taupysite energiją. „Flexit“ mini rekuperatorius lengva montuoti.

Žiūrėkite „Flexit“ mini rekuperatorių montavimo vaizdo įrašą:

Kompleksinis sprendimas

Norėdami gauti daugiau informacijos apie energiją taupantį šilumos atgavimą ir kompleksišką sprendimą visam namui, skaitykite apie subalansuotą vėdinimą.

Daugiau straipsnių

vonia-dregna-patalpa

Vonia ir drėgna patalpa

Veikianti ventiliacija vonios kambaryje yra nepaprastai svarbi, kad jūs ir namai jaustumėtės gerai.
Komfortiško miegamojo su lova, daug pagalvėlių ir pusryčių stalelių vėdinimas

Miegamasis

Galvos skausmas, sausos gleivinės, prastas miegas gali būti blogo vėdinimo požymiai.