Astma ir alergijos

Sveikas ir geras patalpų oras yra svarbus mums, kad galėtume optimaliai funkcionuoti kasdieniame gyvenime. Esant blogam patalpų orui rizikuojame susirgti pavojingomis kvėpavimo takų ligomis ir turėti kitų sveikatos problemų, kurios ilgainiui mažina gyvenimo kokybę. Daugelis žmonių serga kvėpavimo takų ligomis, kurias dažnai sukelia prastas patalpų oras.

Astma

Astma yra lėtinė, uždegiminė ar dirginanti kvėpavimo takų būklė. Ji sukelia padidėjusį kvėpavimo takų jautrumą, dėl kurio gali kartotis kosulys, spaudimas krūtinėje, sunkus kvėpavimas ar užkimimas, ypač naktį ar anksti ryte.

Astmos priepuolius sukelia vienas ar keli iš šių veiksnių: alergenai, tokie kaip žiedadulkės, pelėsiai ir namų dulkių erkutės, tabako dūmai, dulkės, tarša, rūkas, šaltis, įvairios dujos, stiprūs kvapai, stresas, vaistai, fizinis aktyvumas, virusinės infekcijos ir kai kurie vaistai.

Alergija

Alergija reiškia, kad organizmo imuninė sistema reaguoja į natūralias ir iš esmės nekenksmingas medžiagas. Šios medžiagos vadinamos alergenais, o organizmas reaguoja gamindamas antikūnus. Padidėjusio jautrumo reakcijose imuninė sistema nedalyvauja, tačiau simptomai dažnai būna tokie patys.

Kosėjanti moteris

Žodis alergija kilęs iš graikų kalbos ir reiškia pakitusį reakcijos modelį. Taigi alergija reiškia organizmo reakcijos į medžiagų, kurios natūraliai atsiranda mūsų aplinkoje ir kurios iš esmės yra nekenksmingos, pokyčius. Šios medžiagos vadinamos alergenais, o dažniausiai atsiranda iš namų dulkių erkučių, pelėsių, kailinių gyvūnų, maisto produktų, vaistų, metalų ir žolių bei medžių žiedadulkių.

Subalansuotu vėdinimu pagerinkite patalpų orą astma sergantiems ir alergiškiems žmonėms

Subalansuotas vėdinimas užtikrina gerą orą visose patalpose ištisus metus. Į namus tiekiamas švarus ir šviežias oras, pašalinamas žmonių, gyvūnų ir veiklos namuose užterštas oras. Oras viduje tampa gaiviu ir maloniu, o tai suteikia gerą komfortą.

Tuo pačiu subalansuotas vėdinimas padeda išvengti žalingos drėgmės pastatui pelėsio ir grybelio pavidalu ar kitų nepalankių sąlygų, tokių kaip kondensatas ant langų.

Daugiau straipsnių

Klasikinės stilistikos bute languotas krėslas, mažas apvalus staliukas, didelė apšvietimo lempa, knygų blokai ant grindų bei paveikslų rėmai

Cheminės medžiagos ir toksiškos dujos namuose

Kaip išvengti nuodingų dujų namuose? Štai mūsų rekomendacijos ir patarimai
Žiūrima pro padidinamąjį stiklą į namą

Radonas ir patalpų oras

Geras būdas sumažinti radono kiekį patalpų ore - pagerinti vėdinimą namuose