Cheminės medžiagos ir toksiškos dujos namuose

Išmetimai, dar vadinami emisijomis, gali sukelti daug sudėtinių ir sudėtingų sveikatos pakenkimų, priklausomai nuo nagrinėjamo konteksto. Pavyzdžiui, kai kurios dujos gali paveikti nervų sistemą, gleivines, būti kancerogeninės, susilpninti imuninę sistemą ar slopinti hormonų gamybą. Nemažai cheminių medžiagų naudojama medžiagoms ir prekėms, kuriomis apsupame save, gaminti.

Tai taikoma viskam – nuo ​​statybinių medžiagų, baldų ir tekstilės iki žaislų ir valymo priemonių. Daugelis šių cheminių medžiagų gali virsti dujomis ir prisidėti prie patalpų oro taršos. Daugelis patalpų ore esančių cheminių medžiagų taip pat gali reaguoti su ore esančiu deguonimi, sudarydamos naujas ir labiau dirginančias medžiagas.

Kokių toksiškų dujų yra namuose?

Toksiškos dujos iš medžiagų, esančių balduose ir patalpų viduje, sukelia cheminių medžiagų susidarymą patalpų ore. Šios cheminės medžiagos gali reaguoti su įvairiu namo statybinių medžiagų turiniu arba su kitomis cheminėmis medžiagomis, pvz. ozonu, kuris sudaro reaktyvesnes chemines medžiagas.

Cheminės medžiagos taip pat gali prisijungti prie mažų dalelių ore ir tokiu būdu sukelti didesnį poveikį žmonėms. Jos gali sukelti uždegimines reakcijas akių gleivinėse ir kvėpavimo takuose, o taip pat gali sukelti dirginimą arba kai kuriems žmonėms net nealerginius astmos priepuolius.

Šaltinių ir veiklos, dėl kurių į patalpų aplinką patenka nereikalingos dujos, žemėlapių sudarymas ir nustatymas yra svarbus siekiant sumažinti nepageidaujamą patalpų aplinkos taršą.

Klasikinės stilistikos bute languotas krėslas, mažas apvalus staliukas, didelė apšvietimo lempa, knygų blokai ant grindų bei paveikslų rėmai

Sumažinkite toksiškų dujų kiekį namuose

Apsupame save toksinais, apie kuriuos net neįsivaizduojame. Rinkitės baldus ir tekstilę, išskiriančius mažai toksiškų dujų, ir paprašykite dokumentų apie sveikatai ir aplinkai pavojingas medžiagas. 

Nedvejodami užuoskite gaminius ir būkite skeptiški, jei jie kvepia stipriai ar blogai. Nemaloniai arba stipriai kvepiantys produktai gali rodyti didelį toksiškų dujų arba apdailos medžiagų kiekį. Jei gaminį prieš naudojimą galima nuplauti, tai padarykite.

Venkite purškiamų produktų, nes naudojimo metu jie sukelia dalelių debesis (aerozolius/lašelius) ir gali prisidėti prie nepageidaujamų cheminių medžiagų įkvėpimo.

Pomėgių veikla ir atnaujinimas

Pomėgių darbas, slidžių šlifavimas, remontas ir kt. dažnai išskiria dulkes. Klijų, dažų ir cheminių medžiagų, kuriose yra tirpiklių, toksiškų komponentų ar kitų medžiagų, naudojimas dažnai kenkia jums ir patalpų orui. Tokios veiklos metu ir po jos būtinai tinkamai vėdinkite. Dirbdami turėtumėte pasirinkti aplinkai nekenksmingas medžiagas. Dažant reikėtų palaukti kelias dienas prieš vėl naudojant patalpą, kol dažai išgaruoja. Atminkite, kad naujagimiai yra ypač pažeidžiami taršos.

Daugiau straipsnių

Kosėjanti moteris

Astma ir alergijos

Subalansuotu vėdinimu pagerinkime patalpų orą astma sergantiems ir alergiškiems žmonėms.
Žiūrima pro padidinamąjį stiklą į namą

Radonas ir patalpų oras

Geras būdas sumažinti radono kiekį patalpų ore - pagerinti vėdinimą namuose