Atnaujinti, papildomai apšiltinti ar pakeisti langus?

Renovuojant svarbu nepamiršti apie vėdinimą – tai turi įtakos patalpų klimatui.

Atliekant renovaciją, pavyzdžiui, papildomą izoliaciją ir langų keitimą, nukenčia patalpų klimatas. Namas tampa sandaresnis, todėl būtina peržiūrėti vėdinimą, kad būtų išvengta didelių problemų tiek namams, tiek gyventojų sveikatai.

Papildomas namo apšiltinimas ar langų keitimas – geras būdas sutaupyti energijos, o kartu ir padidinti turto vertę. Tačiau atminkite, jei tuo pačiu nesusitvarkysite vėdinimo, tai gali turėti didelių, neigiamų pasekmių patalpų klimatui.
Senuose namuose buvo vadinamasis natūralus vėdinimas arba savaiminė trauka, kaip tai dar vadinama. Trumpai tariant, jis pagrįstas patalpų oru, šildomu deginant (mediena, alyva, granulės ir kt.) ir išleidžiamu per plytų mūrą/kaminą ir dūmų išmetimo kanalus. Taip sukuriamas neigiamas slėgis namuose ir grynas oras patenka į namą per fasado ir langų nesandarumus, o tam tikru mastu ir per vožtuvus. Tokiu būdu per namą sukuriama natūrali trauka, savaiminė trauka. Daugiau apie įvairius vėdinimo būdus skaitykite čia.

Vyksta namo remonto darbai - pjaunama medžio lenta

Jeigu ketinate papildomai apšiltinti nesandarias vietas, svarbu kompensuoti vėdinimą. Deja, vėdinimas pamirštamas arba ignoruojamas. Paplitusi klaidinga nuomonė, nes nemažai žmonių mano, kad vėdinti brangu, o šildymo išlaidos padidės. Taip, išlaidos gali šiek tiek padidėti, bet nebūtinai.

Esant gerai veikiančiai ventiliacijai, padidėja cirkuliacija, šiluma geriau pasiskirsto namuose. Ir jūs, ir namai jausitės geriau. Jei ketinate vėdinti kambario ventiliatoriumi arba subalansuota vėdinimo sistema, sutaupysite energijos ir pagerinsite patalpų klimatą.

Vėdinimo sumažinimas siekiant taupyti energiją gali pakenkti sveikatai. Drėgmė padidės, o kartu atsiras drėgmės ir pelėsio pavojus. Turėkite omenyje, kad dulkių erkutės klesti prastai vėdinamoje ir drėgnoje aplinkoje ir blogiausiu atveju gali sukelti alergiją. Prasta vėdinimas taip pat padidina CO2 kiekį patalpų ore, o tai gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir sunkumą susikaupti.

Svarbu atlikti tai:
Išsiaiškinkite, kuris iš trijų vėdinimo būdų yra jūsų namuose. Skaitykite daugiau čia ir vadovaukitės mūsų patarimais dėl kiekvieno vėdinimo būdo:
• Natūralus vėdinimas
• Mechaninis ištraukiamas oras
• Subalansuotas vėdinimas

Čia galite perskaityti mūsų sprendimų vadovą – vėdinimas ir jis veikia >>

Daugiau straipsnių

Radiatoriaus šilumos valdiklio reguliavimas

Šilumos šaltinio keitimas

Šilumos šaltinio keitimas gali turėti neigiamos įtakos patalpų klimatui, jei neprižiūrėsite vėdinimo.