Atnaujinti, papildomai apšiltinti ar pakeisti langus?

Renovuojant svarbu nepamiršti apie vėdinimą – tai turi didelės įtakos patalpų orui.

Atliekant renovaciją, pavyzdžiui, papildomą terminę izoliaciją ir langų keitimą, nukenčia patalpų mikroklimatas. Namas tampa sandaresnis, todėl būtina peržiūrėti vėdinimą, kad būtų išvengta didelių problemų tiek namams, tiek gyventojų sveikatai.

Papildomas namo apšiltinimas ar langų keitimas – geras būdas sutaupyti energijos, o kartu ir padidinti turto vertę. Tačiau atminkite, jei tuo pačiu nesusitvarkysite vėdinimo, tai gali turėti didelių, neigiamų pasekmių patalpų klimatui.
Senuose namuose buvo vadinamasis natūralus vėdinimas arba, kaip tai dar vadinama, savaiminė trauka. Trumpai tariant, natūralus vėdinimas pagrįstas patalpų oru, šildomu deginant (mediena, alyva, granulės ir kt.) ir išleidžiamu per plytų mūrą/kaminą ir dūmų išmetimo kanalus. Taip sukuriamas neigiamas slėgis namuose ir grynas oras patenka į namą per fasado ir langų nesandarumus, o tam tikru mastu ir per vožtuvus. Tokiu būdu per namą sukuriama natūrali, savaiminė trauka. Daugiau apie įvairius vėdinimo būdus skaitykite čia.

Vyksta namo remonto darbai - pjaunama medžio lenta

Jeigu ketinate papildomai apšiltinti nesandarias vietas, svarbu kompensuoti vėdinimą. Deja, vėdinimas pamirštamas arba ignoruojamas. Paplitusi klaidinga nuomonė, nes nemažai žmonių mano, kad vėdinti brangu, o dar ir šildymo išlaidos padidės. Taip, išlaidos gali šiek tiek padidėti, bet nebūtinai.

Jei vėdinimas veikia gerai, tai padidėja oro cirkuliacija, šiluma geriau pasiskirsto namuose. Ir jūs, ir namai jausitės geriau. Jei ketinate vėdinti mini rekuperatoriumu arba subalansuoto vėdinimo centralizuota sistema, sutaupysite energijos ir pagerinsite patalpų klimatą.

Vėdinimo sumažinimas siekiant taupyti energiją gali pakenkti sveikatai. Drėgmė padidės, o kartu atsiras drėgmės ir pelėsio pavojus. Turėkite omenyje, kad dulkių erkutės klesti prastai vėdinamoje ir drėgnoje aplinkoje ir netgi gali sukelti alergiją. Prastas vėdinimas taip pat padidina CO2 kiekį patalpų ore, o tai gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ir sunkumą susikaupti.

Svarbu atlikti tai:
Išsiaiškinkite, kuris iš trijų vėdinimo būdų yra jūsų namuose. Skaitykite daugiau čia ir vadovaukitės mūsų patarimais dėl kiekvieno vėdinimo būdo:
Natūralus vėdinimas
Mechaninė ištraukiamoji ventiliacija
Subalansuotas vėdinimas

Čia galite perskaityti mūsų sprendimų vadovą – vėdinimas ir jis veikia >>

Daugiau straipsnių

Radiatoriaus šilumos valdiklio reguliavimas

Šilumos šaltinio keitimas

Šilumos šaltinio keitimas gali turėti neigiamos įtakos patalpų klimatui, jei neprižiūrėsite vėdinimo.