Žiedadulkių sezonas – apie ką turėčiau galvoti?
Galima veiksmingai užkirsti kelią žiedadulkių patekimui į namus – be to, tai vyksta švaraus ir gryno oro tiekimo sąskaita.
Žiedadulkių sezoną galima suskirstyti į tris laikotarpius; pirmiausia pavasaris, kai žydi lapuočių medžiai, tada vasara su žolės žiedadulkėmis ir galiausiai vasaros pabaiga/ruduo, kuris yra buratų metas.
Žiedadulkių dalelių koncentracija ore – didžiausia nuo ryto iki vėlyvos popietės. Esant gražiam ir šiltam orui, net ir vakare ore yra daug žiedadulkių.

Žiedadulkės gali plisti keliais skirtingais būdais, pvz., vabzdžiais, vėju, vandeniu ar vibracija. Žiedadulkių dalelės susirenka ir prilimpa prie paviršių ir tekstilės. Judant virsta dulkėmis, kurios patenka į akių gleivinę arba yra įkvepiamos.
Sumažinkite alergines problemas subalansuotu vėdinimu
Naudojant subalansuotą vėdinimo sistemą, oras tiekiamas iš lauko. „Flexit“ rekuperatoriuose naudojame kokybiškus filtrus (ePM1 55% (F7)), kurie sustabdo žiedadulkių ir taršos patekimą į namus. Filtrai išvalo lauko orą, tiekiamą į namus ir padeda sumažinti žiedadulkių ir oro taršą patalpų ore.
Jei kas nors namų ūkyje yra alergiškas žiedadulkėms, rekuperatorių filtrus reikėtų keisti ir pavasarį, ir rudenį, t.y. prieš ir po žiedadulkių sezono. Daugiau apie „Flexit“ filtrą galite paskaityti čia >>
Patarimai tiems, kas yra alergiški žiedadulkėms
- Pakeiskite rekuperatoriaus filtrą prieš ir po žiedadulkių sezono. Vėdinimo įrenginyje naudokite originalius filtrus, kad žiedadulkės liktų filtre.
- Išvalykite tiekiamo ir ištraukiamo oro vožtuvus rekuperatoriuje.
- Venkite vėdinti namus tomis dienomis, kai oras šiltas ir geras. Galite vėdinti vėlai vakare arba naktį, bet tada taupiai, nes visada patenka žiedadulkių. Džiovinkite drabužius patalpose.
- Grįžę iš lauko, nusiplaukite veidą ir rankas. Įėję persirenkite. Prieš miegą išskalaukite plaukus ir dažnai keiskite pagalvių užvalkalus.
- Papildomas namų valymas gali sumažinti ant tekstilės ir kitų paviršių prilipusių žiedadulkių kiekį. Žiedadulkės lengvai prilimpa prie aplink besisukančių dulkių. Atsargiai siurbkite ir išdžiovinkite drėgnas grindis bei kitus paviršius. Naudojant centrinį dulkių siurblį, žiedadulkių dalelės ir kenksmingos mikrodulkės bus išpūstos iš namų.
- Žiedadulkės lengvai prilimpa prie naminių gyvūnėlių kailio. Nusivalykite paltą šepečiu.
- Sekite žiedadulkių ataskaitą. Likite namuose tomis dienomis, kai žiedadulkės plinta daugiausiai, esant gražiam orui ir pučiant stipriam vėjui.

Patikrinkite savo patalpų vėdinimą. Subalansuota vėdinimo sistema užtikrina gerą patalpų klimatą su švariu ir grynu oru. Norėdami gauti pagalbos dėl tinkamo vėdinimo namuose, kreipkitės į mus >>
Daugiau straipsnių

Astma ir alergijos
